Pierīgas futbola klubi septembri iesāk ar mainīgām sekmēm

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Nedēļas nogalē kārtējās spēles Latvijas futbola čempionātā u  kausa izcīņā mainīgām sekmēm aizvadījuši Pierīgas futbola klubi no Salaspils, Krimuldas, Olaines, Ādažiem, Ķekavas un Babītes.

Abi Latvijas pirmajā līgā spēlējošie klubi ar Pierīgas “pierakstu” – FK “Auda” un SK “Super Nova” – mērojās spēkiem Latvijas kausa izcīņas otrā posma otrās kārtas spēlē Baldones stadionā. 57.minūtē rezultātu atklāja Artjoms Pavlovskis, vadībā izvirzot laukuma saimnieci “Audu”, taču 75.minūtē Aleksejs Višņakovs rezultātu izlīdzināja, un līdz pamatlaika beigām tas vairs nemainījās – 1:1.

Arī pagarinājuma pirmajās 20 minūtēs sāncenšiem savu pārākumu neizdevās apliecināt. Toties pēdējās 10 minūtēs viss sagriezās kājām gaisā – vispirms Igors Kovaļkovs, trīs minūtes vēlāk Jorens Gorkšs, bet izskaņā divreiz Edgars Bricis sasita “Super Nova” vārtos četras bumbas un nodrošināja “Audai” uzvaru 5:1 un iekļūšanu trešajā kārtā, kur, iespējams, būs jātiekas ar kādu no virslīgas klubiem.

Latvijas otrās līgas turnīrā pirmo zaudējumu pēc sešu uzvaru sērijas piedzīvojuši futbola kluba “Salaspils” spēlētāji, turklāt svētdienas mačā pret FK “Priekuļi” negaidīti cieta īstu sakāvi – 0:5. Neveiksme arī sporta kluba “Krimulda” futbolistiem – 0:1 savās mājās pret Balvu komandu. Toties pie trim punktiem tika Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienība, kas, pateicoties Nika Edžus Bērziņa precīzajam sitienam 10.minūtē, ar 1:0 viesos pārspēja Preiļu BJSS audzēkņus.

FK “Salaspils” ar 18 punktiem 7 spēlēs saglabā pirmo vietu tabulā, taču tuvākajiem sekotājiem “Albatroz SC”/FS “Jelgava” futbolistiem, kuriem ir divi punkti mazāk, ir arī spēle rezervē un iespējas apsteigt konkurentus. AFA “Olaine” 12 klubu konkurencē ieņem sesto vietu (10 p., 7 sp.), Mārupes sporta centra komanda – astoto (6 p., 6 sp.), bet SK “Krimulda” – devīto (6 p., 7 sp.).

Pie uzvaras joprojām nespēj tikt futbola skolas “Rakari” komanda – zaudējums 0:3 Ādažos pret Jūrmalas sporta skolas vienību viņiem bija devītais sezonas desmit spēlēs, un tabulā “Rakari” ar vienu punktu saglabā pēdējo devīto vietu. Trešie ir sporta kluba “Upesciems” futbolisti (21 p.).

Sieviešu līgas spēlē futbola kluba “Olaine” spēlētājas nospēlēja neizšķirti 2:2 ar futbola skolas “Metta” komandu. Līdz otrā puslaika vidum vārda māsas Liāna Maļčikova un Liāna Rožaščonoka olainietēm bija panākušas divu vārtu pārsvaru, taču 79.minūtē rīdzinieces vienu golu atspēlēja, bet divas minūtes līdz pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu.

Turnīra tabulā FK “Olaine” ir pieci punkti septiņās spēlēs un trešā pozīcija četru komandu konkurencē – pārliecinošajai līderei Rīgas Futbola skolai ir 21 punkts, FS “Metta” 11 punkti, bet “Riga United Ladies” vienībai punktu nav.

Sieviešu pirmajā līgā uzvaru svinēja Ķekavas futbola klubs “Auda”, kas ar 2:0 pārspēja FB “Gulbene”/ZAFC komandu. Pirmajā puslaikā precīzi sita Madara Ērika Paidere, bet otrā puslaika vidū – Līga Patupa. Savukārt Piņķu stadionā mačā pret “BFC Daugavpils” futbolistēm Babītes sporta kluba un “Dinamo Rīga” apvienotā komanda pirmā izvirzījās vadībā 42.minūtē, kad vārtus guva Nikola Pinčuka, taču pēc pārtraukuma laukumā dominēja viešņas – 1:3.

Turnīra tabulā pēc astoņām kārtām “Auda” ieņem piekto vietu (15 p.), bet Babītes sports klubs – astoto (12 p.).