Menu
 

Foto: Siguldiete Anna Kupča savās mājās triumfē Eiropas U17 reitinga turnīrā badmintonā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Latvijas Badmintona federācija Foto - Latvijas Badmintona federācija

Badmintoniste Anna Kupča Siguldā notikušajā Eiropas U17 reitinga turnīrā “”Yonex” Latvia U17 International” meiteņu vienspēlēs izcīnīja pirmo vietu, finālā divos setos ar 21:19, 21:11 uzvarot turnīrā ar pirmo numuru izsēto spānieti Kristinu Tervelu. Latvijas spēlētāji šajā turnīra izcīnīja arī trīs bronzas medaļas.

Lai izcīnītu uzvaru, Anna Kupča sākotnēji astotdaļfinālā ar 2:0 (21:15, 21:7) uzvarēja igaunieti Marelli Salu, ceturtdaļfinālā ar 2:0 (21:12, 21:11) vēl vienu igauniete Martu Emīliju Telleri, bet visgrūtākā mājiniecei bija pusfināla spēle pret Elisavetu Beriku no Igaunijas – uzvara trijos setos 2:1 (21:19, 18:21, 21:16), informēja Latvijas Badmintona federācijā (LBF). Pārējos četros finālos uzvarēja Igaunijas juniori.

“Annas Kupčas panākums ir vēsturisks, jo tā ir pirmā Latvijas zelta medaļa kādā no Eiropas U17 reitinga turnīriem. Turklāt šis Siguldas turnīrs ir īpašs ar to, ka tas ir pirmais Eiropas U17 reitinga turnīrs pēc Covid-19 piespiedu dīkstāves. Tādējādi šim turnīram un arī Annas Kupčas panākumam būs papildus uzmanība ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē,” uzskata LBF ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas spēlētāji uz apbalvošanas pjedestāla bija četrās no piecām badmintona disciplīnām, izņemot zēnu vienspēlēs. Jauktajās dubultspēlēs bronzas medaļas izcīnīja siguldietis Dāvis Strazdiņš kopā ar valmierieti Arīnu Babri, meiteņu dubultspēlēs – rīdzinieces Megija Āboltiņa un Diāna Bespalova, bet zēnu dubultspēlēs – talsenieks Patriks Kandis un jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds.

Eiropas U17 badmintona reitinga turnīrs “”Yonex” Latvia U17 International” Siguldas Sporta centrā notika otro gadu pēc kārtas. Šogad turnīra dalībnieku skaits bija pieticīgāks nekā pirms gada, kad turnīrā piedalījās jaunieši no 14 valstīm. Šogad bija pārstāvētas tikai četras valstis – Lietuva, Latvija, Igaunija un Spānija.

“Turnīrs sākotnēji bija ieplānots no 11. septembra līdz 13.septembrim. Sākotnēji mums bija doma, ka vairāk spēlēsim sestdienā un svētdienā, taču līdz ar saspringto Covid-19 situāciju Lietuvā un Igaunijā, veicām izmaiņas. Spēlēt sākām jau piektdien no rīta – tā, lai piektdien, kamēr Lietuva un Igaunija ir vēl “drošajā zonā”, mēs būtu nospēlējuši pēc iespējas vairāk spēļu. Ņemot vērā, kā izvērtās situācija Igaunijā, mūsu lēmums bija pareizs. Mēs izmantojām pašu beidzamo mirkli, lai šādu turnīru Latvijā varētu sarīkot,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Siguldas turnīrs ir viens no nedaudzajiem turnīriem, kurš nav atcelts vai pārcelts Covid-19 dēļ. Pirms Covid-19 pandēmijas šogad paspēja notikt tikai trīs Eiropas U17 badmintona reitinga turnīri – Zviedrijā, Spānijā un Francijā. “Tā ir liela atbildība, jo daudzu nākamo Eiropas U17 turnīru liktenis būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi tiks aizvadīts turnīrs Siguldā. Mūsu uzdevums ir būt tiem pirmajiem, kas iestaigā taciņu no jauna,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Multimediji

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.