Sarkanās kartītes un sitieni savos vārtos iespaido Pierīgas futbola klubu sekmes

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Dramatiskiem pavērsieniem bagātas bija Latvijas futbola čempionāta nedeļas nogales spēles, kurās piedalījās komandas no Pierīgas – Ķekavas, Olaines, Salaspils, Krimuldas, Upesciema un Babītes. Vairāku maču iznākumu ietekmēja gan neveiksmīgi sitieni savos vārtos, gan sarkanās kartītes un noraidījumi.

Latvijas pirmās līgas spēlē svētdien Upesciema stadionā futbola skolas “Alberts” vienība uzņēma turnīra vicelīderi Ķekavas futbola klubu “Auda” un svinēja uzvaru 2:1. 35.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Mārcis Pūce, otrā puslaika sākumā Artūrs Gorodnickis “Audai” panāca neizšķirtu, taču jau minūti vēlāk Kārlis Strautmanis nodrošināja trīs punktus “Albertam”.

Savukārt Olainē sporta kluba “Super Nova” futbolisti piedzīvoja zaudējumu mačā pret futbola klubu “Dinamo Rīga”. Jau 19.minūtē mājinieki bija ielaiduši divus vārtus (pirmajā gadījumā ieraidīja bumbu savos vārtos), bet drīz pārtraukuma arī trešos – 0:3.

Turnīra tabulā pēc deviņām kārtām līderpozīcijas vēl vairāk nostiprinājuši Daugavpils “FC Lokomotiv” futbolisti – 25 punkti. FK “Auda” nu atpaliek par deviņiem punktiem, bet vēl par diviem uzreiz trīs klubi – Grobiņas sporta centra komanda, SK “Super Nova” un “Alberts”. Vēl punkts mazāk ir FK “Dinamo Rīga”.

Latvijas otrajā līgā līderpozīcijas zaudējis futbola klubs “Salaspils”. Svētdien tas viesos tikās ar “Staiceles bebriem”, jau pirmajā minūtē Artjoms Kozlovskis salaspiliešus izvirzīja vadībā, pusstundu vēlāk Kārlis Līcis pārsvaru dubultoja, un, lai arī mājinieki vienus vārtus atguva, otrā puslaika vidū Aleksandrs Usmanovs un vēlreiz Līcis panāca jau 4:1 “Salaspils” labā.

73.minūtē viesi palika skaitliskā mazākumā, bet 86.minūtē sarkano kartīti nopelnīja arī viens no laukuma saimniekiem, un šajā situācijā “Staiceles bebri” paveica teju neiespējamo – iesita vārtus 88., 90.un 94.minūtē un “izrāva” neizšķirtu 4:4.

Noraidījumam bija svarīga nozīme arī sporta kluba “Krimulda” mačā savā laukumā pret futbola klubu “Priekuļi”. Mājinieki palika mazākumā jau 36.minūtē, tomēr nosargāja savus vārtus līdz pat pamatlaika priekšpēdējai minūtei, kad Priekuļu komanda guva uzvaras vārtus – 0:1. Zaudējumu piedzīvoja arī Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” spēlētāji – trīs zaudēti vārti otrā puslaika pirmajā pusē un 0:3 pret Liepājas klubu “Karosta”.

Otrās līgas turnīra tabulā pirmo pozīciju pārņēmuši “Albatroz SC” / FS “Jelgava” futbolisti – 19 punkti 7 spēlēs. FK “Salaspils” ir punkts mazāk. AFA “Olaine” ir sestajā vietā (10 p. 8 sp.), Mārupes sporta centra komanda – astotajā (9 p., 7 sp.) un SK “Krimulda” – devītajā (6 p., 8 sp.).

Latvijas trešās līgas Rīgas reģiona turnīrā sezonu veiksmīgi uzsākušie sporta kluba “Upesciems” futbolisti piedzīvojuši trešo zaudējumu pēc kārtas. Spēlē pret tuvākajiem konkurentiem turnīra tabulā futbola klubu “Jūrnieks” viņus vadībā jau piektajā minūtē izvirzīja Jānis Avots, taču pretinieki jau brīdi vēlāk panāca izlīdzinājumu, bet otrā puslaika vidū 10 minūšu laikā iesita vēl divus vārtus. Atlikušajā laikā Mareks Fedorovičs vien spēja samazināt starpību līdz 2:3.

Tabulā SK “Upesciems” ar 21 punktu 13 spēlēs ieņem ceturto vietu, bet pēdējā devītajā ir futbola skola “Rakari” no Ādažiem (4 p.).

Sekmīga nedēļas nogalē bija abām Sieviešu 1.līgā spēlējošajām Pierīgas komandām. FK “Auda” Ķekavā ar 3:0 pieveica “Cēsis/Priekuļi” vienību – otrajā puslaikā pa vieniem vārtiem guva Nikola Brahmane (11 m), Klinta Mārtiņjēkaba un Madara Ērika Paidere. Savukārt Babītes sporta kluba un “Dinamo Rīga” apvienotā komanda, pateicoties diviem Nikolas Pinčukas goliem pirmā puslaika beigās un otrās puslaika sākumā, viesos ar 2:0 pārspēja sporta klubu “Imanta”.

Pēc deviņām kārtām un pirms atlikušajām trim spēlēm “Auda” ir piektā (18 p.), bet “Babīte” sestā (15 p.). 27.septembrī Piņķos šīs komandas tiksies savā starpā.