Menu
 

Brāļi Šici būs vieni no retajiem sportistiem, kuri oktobra beigās piedalīsies Pekinas trases homologācijā

  • Autors:  LETA
Foto - Latvijas Kamaniņu sporta federācija Foto - Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Kamaniņu braucēji brāļi Juris un Andris Šici šī mēneša beigās dosies uz Ķīnu, lai iemēģinātu 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi, sarunā ar Latvijas Radio teica Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ģenerālsekretārs Einars Fogelis.

Jau ziņots, ka olimpiskā kamaniņu trase Ķīnā, kurā pēc diviem gadiem plānotas prestižās četrgades sacensības, pirmos sportistus izmēģinājuma braucieniem varētu uzņemt šī gada oktobrī un arī novembrī.

Sarunā ar Latvijas Radio Fogelis norādīja, ka pirmie izmēģinājuma braucieni Ķīnas trasē jau ir notikuši, jo neoficiālos treniņu braucienus jau aizvadījuši 19 vietējie kamaniņu braucēji.

Fogelis norādīja, ka gatavošanās jaunajai sezonai jau noris trīs trasēs. Covid-19 ierobežojumu dēļ Sočos trasi "skrāpē" tikai vietējie sportisti, Sigulda uzņēmusi sportistus no Polijas, Austrijas un arī citām zemēm, bet Ķīnā homologācija paredzēta 26.oktobrī.

FIL ģenerālsekretārs atklāja, ka Ķīna vēlējusies, lai homologācijā piedalās vien Šengenas zonas valstis. Plānots, ka trasi sākotnēji varēs "nobaudīt" vien astoņi sportisti, no kuriem divi būs latvieši - brāļi Šici.

Vēl jūlija izskaņā pēc FIL valdes sēdes organizācija ziņoja, ka homologācijā piedalīsies aptuveni 16 sportisti, bet nu jau to skaits sarucis uz pusi.

Jau ziņots, ka Ķīnas trases homologācija iepriekš bija plānota martā, bet pēc tam šo ieceri pārcēla uz maiju. Arī maijā Covid-19 izplatības dēļ testi tika atcelti.

2022.gada olimpisko spēļu trasi, visticamāk, priekšlaicīgi izmēģināt varēs arī titulētais Martins Dukurs.

Kamaniņu sporta jaunā sezona novembra izskaņā plānota Austrijā Insbrukas trasē, tālāk sekos etapi Altenbergā, Oberhofā un Vinterbergā, bet pēc Jaunā gada sportisti vēl divus posmus aizvadīs Eiropā un pēc tam jau dosies uz Ziemeļameriku. Siguldā sacensības plānotas janvāra sākumā (6.-10.), bet Kēnigszē jau nedēļu vēlāk.

Latvijas kamaniņu izlase aizvadītajā sezonā komandu stafetē izcīnīja trīs bronzas godalgas, divreiz finišēja piektajā pozīcijā, bet reizi iegūta arī ceturtā vieta.

Zīmīgi, ka dažādos posmus izlases sastāvs stafetē bija mainīgs, savu roku pie godalgu izcīnīšanas pieliekot brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, Oskaram Gudramovičam/Pēterim Kalniņam, Kristeram Aparjodam, Ullai Zirnei, Kendijai Aparjodei, Elīzai Tīrumai un Ināram Kivleniekam. Arī individuālajās sacensībās sportisti izcīnīja godalgotas vietas.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.