Pierīgas futbola klubi uzvar ar piecu un sešu vārtu pārsvaru, zaudē ar divpadsmit (papildināta)

Foto - Latvijas Futbola federācija Foto - Latvijas Futbola federācija

Svelmainajā nedēļas nogalē vieniem kārtējās, bet citiem pirmās spēles jaunajā sezonā dažādu Latvijas līgas turnīros un kausa izcīņā aizvadījuši Pierīgas futbola klubi. Bija gan graujošas uzvaras un vēl graujošākas neveiksmes, gan sīkstas cīņas.

“Optibet” Nākotnes līgas (pēc ranga otrās spēcīgākās Latvijā) otrajā kārtā Baldones stadionā pārliecinošu uzvaru pār Rēzeknes futbolistiem svinēja Ķekavas klubs “Auda”. Pirmā puslaika izskaņā precīzi sita Gļebs Zaharovs un Aleksejs Davidenkovs, bet otrā puslaika vidū četru minūšu laikā vārtus guva Artjoms Zamullo un vēlreiz Zaharovs – 4:0.

Garkalnes pagasta Upesciema stadionā mājas spēli pret futbola klubu “Smiltene” aizvadīja Jura Docenko futbola skolas “Alberts” komanda. Abi vārtu guvumi tika fiksēti piecu minūšu laikā pirmā puslaika pirmajā daļā. Vispirms laukuma saimniekus vadībā izvirzīja Natans Kats, bet piecas minūtes vēlāk viesi panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Startējis Latvijas otrās (pēc ranga trešās) līgas turnīrs, un pirmajā kārtā ar divām iespaidīgām uzvarām izcēlās Pierīgas klubi. Mārupes sporta centra komanda viesos ar 6:0 sagrāva futbola klubu “Priekuļi” – divus vārtus guva Kristiāns Korsaks, pa vieniem – Renārs Kazus, Haralds Grotāns un Rainers Veide, vēl vienu reizi pretinieki ieraidīja bumbu savos vārtos.

Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda savās mājās uzņēma futbola klubu “Limbaži”. Pirmajā puslaikā divreiz Georgijs Sačkovs un vienreiz Agris Glaudāns panāca 3:0 olainiešu labā. Drīz pēc pārtraukuma limbažnieki vienus vārtus atguva, taču Glaudāns, Jānis Vinogradovs un Niks Edžus Bērziņš pārsvaru pieaudzēja līdz 6:1. Pēdējās 10 minūtēs pretinieki atspēlēja divus vārtus, taču punktu mačam pielika Sačkovs – 7:3.

Futbola klubs “Salaspils” sezonu otrajā līgā atklāja ar izbraukuma spēli pret “Caramba Rīga” vienību. Galvenie notikumi risinājās pirmā puslaika izskaņā, kad mājinieki izvirzījās vadībā, bet Vugars Askerovs salaspiliešiem panāca izlīdzinājumu, un spēle tā arī beidzās – 1:1.

Četras spēles ar Pierīgas komandu piedalīšanos aizvadītas Latvijas trešajā līgā. Rīgas čempionātā sagrāvi 1:10 pret futbola klubu “Jūrnieks” piedzīvoja futbola skola “Rakari” – vienīgos vārtus Kristaps Aleksandrovs guva pamatlaika pēdējā minūtē. Otrā komanda ar Ādažu “pierakstu” – “ASK Kadaga” – piekāpās Rīgas Tehniskās universitātes futbolistiem 1:2 – vienīgos vārtus 53.minūtē guva Mārtiņš Valdmanis.

Ziemeļu zonas pirmajā spēlē Ķekavā mājinieki FK “Ķekava” / FK “Auda” futbolisti, pirmajā puslaikā nonākuši zaudētājos, ar 3:1 pārspēja FK “Pļaviņas DM” futbolistus – divus vārtus guva Rihards Grinaško, vienus (ar 11 metru soda sitienu) Rūdolfs Zicāns. Savukārt Rietumu zonas turnīru ar zaudējumu 0:8 pret JFK “Ventspils” komandu sāka Mārupes sporta centra otrā komanda.

Nedēļas nogalē aizvadītas arī Latvijas kausa astotdaļfināla spēles dāmām. FK “Auda” futbolistes ar 3:0 pieveica futbola klubu “Jelgava” un iekļuva ceturtdaļfinālā – divreiz precīzi sita Nikola Brahmane, bet rezultātu 7.minūtē atklāja Madara Ērika Paidere. Grūtāk klājās FK “Olaine” futbolistēm, kuras uzvaru 2:1 pār “BFC Daugavpils” vienību guva, pateicoties Anželas Ļebedevas otrajiem vārtiem jau mača kompensācijas laikā.

Savukārt divām Sieviešu 1.līgas debitantēm spēles pret divām šobrīd Latvijas spēcīgākajām dāmu komandām izvērtās diezgan sāpīgas. Babītes sporta kluba komanda pret Rīgas Futbola skolu cieta sagrāvi 0:12, bet FK “Sigulda” pret futbola skolu “Metta” – 0:19.