Pierīgas jaunie vieglatlēti sekmē Latvijas izlašu panākumus Baltijas komandu čempionātā

Foto - Guntis Bērziņš Foto - Guntis Bērziņš

Divas dienas Ogres stadionā norisinājās Baltijas komandu čempionāts jauniešiem (U18) un junioriem (U20). Kopvērtējumā Latvijas jauniešu izlase ierindojās otrajā vietā (243 punkti) aiz Igaunijas (263) un Lietuvas (235), bet juniori izcīnīja pārliecinošu uzvaru (284 p., Igaunijai 247, Lietuvai 211). Mājinieku komandā sekmīgi startēja arī Pierīgas novadu pārstāvji no Carnikavas, Ķekavas, Garkalnes, Salaspils, Mārupes un Siguldas.

No Pierīgas atlētiem ražīgākais punktu krāšanā bija carnikavietis Ričards Peders, kurš jauniešu konkurencē uzvarēja 110 metru barjerskrējienā (14,39 s), bija otrais 200 metros (23,00) un trešais 100 metros (11,17), kā arī palīdzēja Latvijas 4x100 metru stafetes komandai iegūt otro vietu (42,86).

Vēl vienu uzvaru U18 grupā izcīnīja Ričarda novadniece Agate Lāce, kura izrādījās labākā augstlēkšanā (1,75 m). Agatei arī ceturtā vieta tāllēkšanā (5,68), kur pirmās divas vietas ieguva igaunietes, bet trešā bija Mārupes sporta centra pārstāva Alise Krista Melnbārde (5,85).

Vesera mešanā jauniešiem ķekavieši Mārtiņš Pundiņš un Augusts Skride ieņēma trešo (50,98 m) un ceturto vietu (49,89), Rēzija Grēta Štrausa no Carnikavas bija ceturtā 100 metru barjerskrējienā (14,66), bet siguldietis Matīss Oto Filippovs palika sestais 800 metru skrējienā (2:01,28).

Junioru sacensībās Patrīcija Sarmule no Garkalnes izcīnīja uzvaru 400 metru skrējienā (56,48 s) un trešo vietu divreiz īsākā distancē (25,09), kā arī piedalījās 4x400 metru jauktajā stafetē, kurā Latvijas četrinieks izcīnīja pirmo vietu (3:29,74).

Ķekavietis Kārlis Degins finišēja otrais 200 metru skrējienā (22,77), otrā bija vēl viena Ķekavas sporta skolas audzēkne Emmija Ivule 400 metru barjerskrējienā (1:02,15), bet Salaspils sporta skolas vesera metēji Makars Korotkovs un Ramils Gasanovs ieņēma attiecīgi otro (64,39) un sesto vietu (38,78).

Jāatgādina, ka iepriekš Viļņā notikušajā Baltijas čempionātā U16 vecuma grupas jauniešiem Latvijas izlase ieņēma otro vietu.

Nākamās vieglatlētikas sacensības Latvijā būs Latvijas čempionāts pusmaratonā 7.augustā Kuldīgā, kā arī Preizdenta balvas izcīņa un Baltijas komandu čempionāts 13.un 14.augustā Valmierā.