Menu
 

Apinis konkurenta diskvalifikācijas dēļ Tokijas paraolimpiskajās spēlēs tiek pie bronzas medaļas

  • Autors:  LETA
Foto - facebook.com/lpkomiteja Foto - facebook.com/lpkomiteja

Konkurenta diskvalifikācijas dēļ pirmdien Tokijas paraolimpisko spēļu bronzas medaļa diska mešanas sacensībās piešķirta Latvijas pārstāvim Aigaram Apinim, informē Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK).

Jau ziņots, ka Aigars Apinis Tokijas paraolimpiskajās spēlēs svētdien diska mešanā F-52 grupā ieņēma ceturto vietu diska mešanā.

Apinis ar 19,54 metriem trešajā metienā ierindojās nākamajā vietā aiz godalgām.

Zeltu ar 20,02 metriem otrajā mēģinājumā izcīnīja polis Pjotrs Kosevičs, kurš apsteidza horvātu Velimiru Šandoru un indieti Vinodu Kumaru. Piektajā mēģinājumā horvāts aizmeta 19,98 metrus, bet indietis - par septiņiem centimetriem mazāk.

LPK informē, ka pirmdien no Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) saņemta informācija par Indijas sportistu Kumaru, kurš diska mešanas finālā ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu paraolimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 veselības klasē ir sasniedzis četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions Apinis.

Būdams viens no pasaules top sportistiem, Apinis sacensībās sagādāja nopietnu konkurenci un satraukumu citu valstu atlētiem. Pats sportists atzīst, ka konkurence viņa disciplīnā paaugstinās ar katru gadu, un aizvien vairāk ir tādu sportistu, kuri met pāri 19 metru atzīmi.

Apinis ir četrkārtējs paraolimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā. Viņa paraolimpiskais rekords diska mešanā F-52 grupā ir 21 metrs, ko viņš sasniedza 2012.gada Londonas paraolimpiskajās spēlēs.

2016.gada paraolimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012.gada paraolimpiskajās spēlēs Londonā - zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008.gadā Pekinā viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004.gadā paraolimpiskajās spēlēs Atēnās viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000.gadā Sidnejas paraolimpiskajās spēlēs - bronzas medaļu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.