FK "Auda" nosargā līderpozīcijas pirmajā līgā, Babītes futbolisti – trešajā

Foto - Rīgas Futbola federācija Foto - Rīgas Futbola federācija

Visai sekmīgu nedēļas nogali Latvijas futbola zemāko līgu turnīros aizvadījuši Pierīgas klubi. Tostarp Ķekavas futbola klubs “Auda” nosargāja pirmo pozīciju Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas čempionātā, bet Babītes sporta klubs – Rīgas čempionātā jeb Latvijas trešajā līgā.

FK “Auda” otrā apļa pirmajā mača savā laukumā uzņēma tuvākos sekotājus turnīra tabulā – futbola klubu “Tukums 2000”. 17.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Bogdans Samoilovs, bet 20 minūtes vēlāk tukumnieki panāca izlīdzinājumu, un, tieši tāpat kā abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē sezonas pašā sākumā, tika fiksēts neizšķirts 1:1.

Ar tādu pašu rezultātu beidzās spēle Upesciema stadionā, kur futbola skolas “Alberts” komanda uzņēma Grobiņas sporta centra futbolistus. Galvenie notikumi norisinājās otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs, kad vispirms vadībā izvirzījās viesi, jau minūti vēlāk Dāvis Indrāns izlīdzināja rezultātu, bet vēl dažas minūtes vēlāk viņš pats nopelnīja sarkano kartīti. “Alberts” skaitliskā mazākumā punktu tomēr nosargāja.

Nākotnes līgas turnīra tabulas galvgalā ir FK “Auda” – 21 punkts deviņās spēlēs, FK “Tukums 2000” ir trīs punkti mazāk un viena aizvadīta spēle vairāk. “Alberts” ar 10 punktiem 10 mačos ieņem astoto pozīciju desmit klubu konkurencē.

Iespaidīgas uzvaras Latvijas otrās līgas turnīra astotajā kārtā svinēja futbola klubs “Salaspils” un Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda. Salaspilieši viesos ar 6:1 apspēlēja Jēkabpils sporta centra vienību, turklāt laukuma saimnieki goda vārtus iesita tikai kompensācijas laika otrajā minūtē. Viesu labā trīs vārtus iesita Vugars Askerovs, pa vieniem – Kārlis Līcis, Vladislavs Gabovs un Filips Pavlovs.

Olaines stadionā mačā pret pastarīšiem “Staiceles bebriem” uguņoja mājinieku futbolisti, kuri jau pirmajā minūtē iesita pirmo golu, pirmajā puslaikā – vēl četrus, bet pēc pārtraukuma mazākumā palikušos pretiniekus pārspēja vēl piecas reizes – 10:2. Ar “hettrikiem” izcēlās Roberts Bočs un Agris Glaudāns, divreiz precīzs bija Elmārs Ģēģers, pa reizei – Mohameds Salahs un Ahrafs Ruani.

Bēdīgāk klājās Mārupes sporta centra komandai, kas viesos ar 0:3 piekāpās futbola klubam “Limbaži”. Visas trīs Pierīgas komandas sarindojas cita aiz citas turnīra tabulas vidusdaļā – 6.AFA “Olaine” (13 p.), 7.FK “Salaspils” (13 p.), 8.Mārupes SC (12 p.).

Latvijas trešās līgas Rīgas zonas turnīra līdervienību savstarpējā spēlē Piņķos mājinieki Babītes sporta kluba futbolisti ar 4:2 pārspēja futbola klubu “Jūrnieks” un palielināja pārsvaru pār sekotājiem līdz pieciem punktiem. Pirmie zaudējuši vārtus, Babītes futbolisti piecu minūšu laikā ar diviem Alekseja Kucenko un vienu Dāniela Ričarda Geidāna precīzo raidījumu panāca divu vārtu pārsvaru, bet otrā puslaika pašā sākumā ceturtos vārtus iesita Daniels Kapkovs. Nevieni vārti netika gūti citā Rīgas čempionāta mačā, kurā tikās “Kuivižu Spartaks” un “ASK Kadaga”.

Turnīra tabulā Babītes sporta klubam ir 40 punktu 15 spēlēs, ceturtajā vietā ir Salaspils “Kengaroos” (29 p.), piektajā – sporta klubs “Upesciems” (22), septītajā – “ASK Kadaga” (10) un astotajā – futbola skola “Rakari” (10 p.).

Latvijas trešās līgas čempionāta Ziemeļu zonā astoto uzvaru deviņas spēlēs izcīnīja FK “Ķekava” / FK “Auda” futbolisti, kuri ar 2:1 viesos pārspēja futbola kluba “Smiltene” otro komandu. Pirmajā puslaika rezultātu atklāja Renārs Strūve, bet uzvaras vārtus 80.minūtē iesita Rihards Grinaško.

Salaspils stadionā FK “Alberts” sacentās ar “DSVK Traktors” vienību, un mača likteni lielā mērā izšķīra sekmes 11 metru sitienu izpildē. Pirmajā puslaikā to veiksmīgi izdarīja viesi, 72.minūtē Edgars Strautmanis šo iespēja neizmantoja, bet sešas minūtes vēlāk viņa kolēģis Kristiāns Girvičs “pendeli” trāpīja – 1:1.

FK “Ķekava” / FK “Auda” tabulā ieņem otro vietu aiz “FC Gauja”, taču sāncešus šķir nieka tiesa – abām ir pa 25 punktiem deviņās spēlēs, bet ķekaviešiem gūto un zaudēto vārtu attiecība ir par vienu sliktāka nekā valmieriešiem (+34 pret +35). FK “Alberts” ir pēdējā astotajā vietā (5 p.).

Visbeidzot Sieviešu pirmās līgas turnīrā vēl divus zaudējumus piedzīvojušas abas Pierīgas dāmu komandas. Babītes sporta kluba futbolistēm neveiksmi pret FK “Tukums 2000” piedzīvoja ar minimālu starpību 0:1, toties FK “Sigulda” cieta sagrāvi 0:13 pret Rīgas Futbola skolas otro komandu.