Menu
 

Siguldā ar vērienu aizvadīts 28. Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens

  • Autors:  Apriņķis.lv
Siguldā ar vērienu aizvadīts 28. Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens Gints Ivuškāns

Lieliskos laika apstākļos svētdien Siguldā vairāk nekā 5300 dalībnieki četrās dažādās distancēs piedalījās 28. Latvijas Riteņbraucēju vienības velobraucienā. Prestižajā sporta šosejas braucienā uzvaras laurus plūca Latvijas profesionālais velosportists Andžs Flaksis un Viktorija Sipoviča, bet MTB distancē nepārspēti palika Ivars Prokofjevs un Katrīna Jaunslaviete-Kipure, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

28.Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciens, ko jau 18. gadu pēc kārtas rīkoja Igo Japiņa sporta aģentūra, līdzjutējus sagaidīja ar siltiem un saulainiem laika apstākļiem. Rīkotāji bija parūpējušies par četrām distancēm, dodot iespēju sev piemērotāko braucienu atrast ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam.

Riteņbraucēju svētku dienu atklāja 99 kilometru garais sporta šosejas brauciens, kas veda no Siguldas līdz Cēsīm un atpakaļ. Pēdējos kilometros solo izrāvienā devās “Holowesko Citadel Racing team” komandas sportists Andžs Flaksis. 2012. gada Eiropas U23 čempions finišu sasniedza lepnā vientulībā. Trasē sportists pavadīja 2 stundas, 16 minūtes un 22 sekundes. Otro vietu ieguva “Evelo team” pārstāvošais cēsinieks Kaspars Serģis, kurš Flaksim zaudēja 34 sekundes. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Rīga” komandas sportists Ēriks Toms Gavars.

Dāmām uzvarēja Viktorija Sipoviča (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), otrā bija viņas komandas biedrene Santa Sanija Jurgena, bet trijnieku noslēdza Dobeles sporta skolas riteņbraucēja Daniela Leitāne.

Jauna distance bija sagatavota “Latvijas Valsts mežu” MTB brauciena dalībniekiem. 39 kilometru garajā trasē, kas vijās pa Siguldas un Līgatnes apkārtnes ceļiem, kā arī takām, visātrākais vīru konkurencē izrādījās “ZZK” vienības riteņbraucējs Ivars Prokofjevs, kurš par 14 sekundēm apsteidza Reini Marksu (“Velorīts”). Tikpat daudz uzvarētājam zaudēja arī “ASK Patria” sportists Kārlis Baltacis.

Dāmām pirmā bija Katrīna Jaunslaviete-Kipure (“ZZK”), otrā Lelde Ardava (“VW Komerctransports – Veloprofs.lv”, bet trešā Beate Kovgere (“EMU”).

Teju 4000 velomīļu izvēlējās piedalīties LDz tautas distancē, veicot 36 kilometru garo tradicionālo trasi gar Sēnīti, Murjāņiem un Raganu. Absolūtajā vērtējumā vīriem otro gadu pēc kārtas triumfēja “Roadex” komandas pārstāvis Ģirts Cirvelis. Uzreiz aiz viņa sekoja “RRS/ Purvciems” riteņbraucējs Artūrs Erdmanis un Armands Pivors (“Ogre/ Nesēdi mājās”).

Starp daiļā dzimuma pārstāvēm visātrāk Siguldas kalnu pievarēja Kitija Siltumēna (“RRS/ Purvciems”). Viņai sekoja Renāte Rodionova (Carnikavas sporta centrs) un Ļubova Smirnova (“ZZK”). Spraigā komandu cīņā uzvarēja “RRS/ Purvciems”, apsteidzot “Velo +” un Tukumu.

Otro gadu pēc kārtas vienības velobraucienu krāšņoja Retro velobrauciens, kurā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku. Katrs no tiem izcēlās ar oriģināliem un ļoti skaistiem tērpiem, kā arī velosipēdiem. Retro velobrauciena dalībnieki varēja doties 33 vai 22 kilometru garajās distancē ar vairākiem kontrolpunktiem to laikā. Tikmēr īpaša žūrija noteica stilīgāk tērpto vīrieti, sievieti, kā arī ģimeni.

Turpinot tradīcijas, tika noteikta Latvijas Riteņbraucēju vienības brauciena kuplākā ģimene. Šo titulu ieguva Ceru ģimene. VAS “Latvijas dzelzceļš” uzvarēja nominācijā kuplākais lielais uzņēmums, kamēr “Ķīpsalas izstāžu centrs” triumfēja kuplākā mazā uzņēmuma nominācijā. Siguldas novada pašvaldības kolektīvs ieguva kuplāk pārstāvētākās pašvaldības balvu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.