Kalngalietis Liepa izcīna 15.vietu pasaules junioru čempionātā triatlonā

• Autors:  LETA
Foto - adazi.lv Foto - adazi.lv

Latvijas triatlonists Artūrs Liepa Portugālē notiekošajā pasaules čempionātā izcīnīja 15.vietu, ziņo Latvijas Triatlona federācija.

Liepa veiksmīgi sāka sacensības, pēc 750 metru peldējuma ieņemot piekto vietu un piekāpjoties līderim Lielbritānijas sportistam Danielam Diksonam tikai deviņas sekundes.

Pēc sekojošā 20 kilometrus garā velobrauciena Latvijas sportists bija atkāpies uz 21.vietu, taču no līderpozīcijā esošā Vācijas triatlonista Henrija Grafa atpalika vien 44 sekundes.

Noslēdzošajā posmā, kas bija piecu kilometru skrējiens, Liepa spēja pakāpties līdz 15.vietai, beigās piekāpjoties pirmās vietas ieguvējam Spānijas sportistam Igoram Beljido vienu minūti un 33 sekundes. Otrajā vietā finišēja portugālis Žuāu Nunu Batišta, bet labāko trijnieku noslēdza Lielbritānijas sportists Dominiks Kojs.

Sezonas ievadā Liepa uzvarēja Eiropas junioru kausa posmā Ukrainas pilsētā Dnipro, bet pēc tam sekoja kritiens Eiropas junioru čempionātā Austrijā. Neveiksmes turpinājās Eiropas junioru kausa posmā Mežaparkā, sportistam pārvērtējot savus spēkus un neuzrādot labāko rezultātu.

Latvijas sportists šosezon uzvarēja visās Latvijas mēroga triatlona sacensībās, tāpēc guva iespēju piedalīties pasaules junioru čempionātā.

Liepa bija pirmais Latvijas triatlonists, kurš startējis pasaules junioru čempionāta sprinta distancē.