Martins Dukurs olimpisko sezonu sāk ar otro vietu Austrijā (papildināta)

Foto - ibsf.org Foto - ibsf.org

Siguldietis Martins Dukurs piektdien Īglsas/Insbrukas trasē Austrijā izcīnīja otro vietu Pasaules kausa izcīņas pirmā posma sacensībās skeletonā. Viņa vecākais brālis Tomass ierindojās 16.vietā. Šīs sezonas kulminācija būs ziemas olimpiskās spēles Pekinā.

Pasaules kausa sezonas atklāšanas sacensībās vienā no pasaules īsākajām trasēm vīru konkurencē startēja 29 skeletonisti. Desmitkārtējais Pasaules kausa ieguvējs Martins Dukurs pirmajā braucienā apliecināja favorīta statusu – finišā bija ātrākais un tuvāko sekotāju Kristoferu Grotēru no Vācijas apsteidza par sekundes deviņām simtdaļām.

Divu simtdaļu attālumā bija vēl trīs sportisti – korejietis Juns, krievs Tretjakovs un vācietis Jungs. Tomasam Dukuram ātruma pietrūka – tikai 15.rezultāts pirmajā mēģinājumā 0,41 sekundi aiz brāļa.

Diemžēl otrajā braucienā Martinam līderpozīcijas neizdevās nosargāt. Finišā otrais rezultāts un summā 0,07 sekunžu atpalicība no otrā mēģinājuma un arī posma uzvarētāja Aleksandra Tretjakova. Trešajā vietā ierindojās K.Grotērs (+0,16). Tomass Dukurs otrajā braucienā uzrādīja 14.laiku, taču zaudēja vēl vienu pozīciju un finišēja 16.vietā 0,79 sekundes aiz Tretjakova.

Pēcpusdienā notikušajās dāmu sacensībās Endija Tērauda pirmajā braucienā sasniedza 22.rezultātu 25 dalībnieču konkurencē (1,23 sekundes aiz līderes beļģietes Kimas Meilemansas) un neiekļuva starp tām 20 sportistēm, kas kvalificējās otrajam braucienam.

Sestdien un svētdien Īglsā notiks Pasaules kausa sezonas pirmās sacensības bobslejā. Arī Pasaules kausa otrais posms nākamajā nedēļas nogalē notiks turpat Īglsas trasē. Nākamie trīs posmi notiks Vācijas trasēs – Altenbergā, Vinterbergā un vēlreiz Altenbergā, bet gadu mijā bobslejisti un skeletonisti sacentīsies Siguldā.

Janvārī notiks vēl viens Pasaules kausa posms Vinterbergā, bet pēdējais posms janvāra vidū norisināsies Sanktmoricas trasē Šveicē, kur tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas. Sezonas noslēgums plānots februārī Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs.