Menu
 

Abas Latvijas kamaniņu braucēju ekipāžas labāko piecniekā Pekinas olimpiskajā trasē (papildināta)

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com Foto - ekrānšāviņš no sportacentrs.com

Pasaules kausa kamaniņu sportā pirmā posma sacensībās divnieku ekipāžām sestdien nākamā gada Pekinas olimpisko spēļu trasē Jaņcjinā abas Latvijas divnieku ekipažās iekļuvušas labāko piecniekā. Siguldieši Andris un Juris Šici izcīnīja trešo vietu, bet ropažnieki Mārtiņš Bots un Roberts Plūme 24 divnieku konkurencē finišēja piektie.

Brāļi Šici abos braucienos uzrādīja trešo rezultātu un nosargāja vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Uzvarētājiem titulētajiem vāciešiem Tonijam Egertam un Sašam Benekenam siguldieši zaudēja 0,429 sekundes, bet no otrās vietas ieguvējiem austriešiem Tomasa Štoi un Lorenca Kollera atpalika par 0,220 sekundēm.

Lielisku rezultātu sasniedza jaunie Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Viņi gan abos braucienos, gan summā bija piektie, pārspējot virkni daudz pieredzējušāku ekipāžu. Turklāt, kā jau ziņots, ka nedēļu iepriekš treniņbraucienā Bots lauza kājas īkšķi, un sākotnēji Mārtiņa un Roberta piedalīšanās Pasaules kausa pirmaja posmā bija maz ticama. Divu braucienu summā Latvijas divnieks pirmā posma uzvarētājiem Egertam/Benekenam zaudēja 0,868 sekundes.

Vēlāk notikušajās vīru individuālajās sacensībās labākais no Latvijas izlases bija siguldietis Artūrs Dārznieks, kurš pirmajā braucienā sasniedza septīto rezultātu, otrajā – sešpadsmito un summā 32 dalībnieku konkurencē ieņēma 11.vietu 1,605 sekundes aiz posma uzvarētāja vācieša Johanesa Ludviga. Arī otro un trešo vietu ieņēma Vācijas kamaniņu braucēji Felikss Lohs (+0,854 s) un Makss Langenhans (+0,858 s)

Vienu pozīciju zemāk par komandas biedru finišēja Riks Kristens Rozītis (+1,700 s; braucienos 16.un 13.rezultāts), 14.vietā ierindojās Gints Bērziņš (+1,808 s; 14.un 17.), bet saulkrastietis Kristers Aparjods, kurš pēc pirmā brauciena bija piektajā vietā, otrajā mēģinājumā trases beigu daļā piedzīvoja kritienu un beigās palika 23.pozīcijā (+2,187).

Svētdien olimpiskajā trasē notiks sacensības dāmām un stafešu komandām. Nākamie divi Pasaules kausa izcīņas posmi notiks Sočos, pēc tam Altenbergas trasē Vācijā un Īglsas trasē Austrijā. Pēc gadumijas sekos sacensības Vinterbergā, Siguldā un Oberhofā, kā arī Sanktmoricā, kur vienlaikus risināsies arī Eiropas čempionāts. Pekinas ziemas olimpiskās spēles notiks no 4.līdz 10.februārim.

(papildināta ar 4.un 5.rindkopu)

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.