Menu
 

Foto: Starptautiskās sacensības kalnu divriteņiem "Sigulda Cup 2018" pulcē jaunu dalībnieku skaita rekordu Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Starptautiskās sacensības kalnu divriteņiem "Sigulda Cup 2018" pulcē jaunu dalībnieku skaita rekordu Foto: "Siguldas Sporta serviss"

16. septembrī Fischer Slēpošanas centrā Siguldā norisinājās starptautiskas olimpiskā krosa (UCI XCO C2) kategorijas sacensības kalnu divriteņiem "Sigulda Cup”. Pateicoties piemērotajai Fischer Slēpošanas centra infrastruktūrai, Latvijā šāda mēroga sacensības notiek jau ceturto gadu. Šogad sacensības pārstāvēja teju 60 dalībnieku no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Rumānijas un Baltkrievijas.

Šāda mēroga un veida sacensības ir unikālas, jo Latvijā ir vienīgās. Sacensību dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi – tramplīni, virāžas, smiltis, saknes, akmeņu krāvumi, koki un citi dabīgi radušies un mākslīgi veidoti šķēršļi. Sacensības bija ļoti dinamiskas un prasīja spēku, izveicību un labas koncentrēšanās spējas no dalībniekiem, informē SIA “Siguldas Sporta serviss” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālists Artūrs Zālītis.

Sacensībās par Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) ranga punktiem cīnījās sportisti Elites grupā (sievietēm un vīriešiem) un Junioru grupā (sievietēm un vīriešiem), savukārt visi pārējie interesenti no 14 gadu vecuma, kuriem nav starptautiskās UCI licences, piedalījās Open jeb atvērtajā grupā. Kopējais balvu fonds sacensībās bija 1720 eiro.

S-Elites grupā laurus plūca Mari Līsa Metusa (Mari-Liis Mõttus) no Igaunijas (sporta klubs "Haanja Rattaklubi”), aiz sevis otrajā vietā atstājot Tatjanu Soupelu (Tatsiana Soupel) no Baltkrievijas, bet trešajā vietā – Rūtu Brakovsku no Latvijas (sporta klubs "KS”). Vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Sakari Lehtinens (Sakari Lehtinen) no Somijas (sporta klubs "Hyvinkään Pyöräilijät”), aiz sevis otrajā vietā atstājot baltkrievu Mihailu Besahu (Mikhail Besaha), bet trešajā vietā – Arminu Pilvu (Armin Pilv) no Igaunijas (sporta klubs "Haanja Rattaklubi”), vēsta A. Zālītis.

S-Junioru grupā pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja latviete Šarlote Elza Medne, savukārt V-Junioru grupā pirmo vietu ieņēma dalībnieki no Igaunijas – Markuss Pajurs (Markus Pajur) (sporta klubs "Kalevi Jalgrattakoo”) un Raits Erms (Rait Ärm), savukārt trešo vietu izcīnīja latvietis Rodžers Petaks.

S-Open grupā pirmo vietu izcīnīja Evelīna Ermane-Marčenko no Latvijas, pārstāvot komandu "Dobeles dzirnavnieks/FeelFree”, otrajā vietā aiz sevis atstājot tautieti Līgu Actiņu no komandas "Elkor”. Vīriešu konkurencē V-Open grupā pirmo vietu izcīnīja Arvo Godiņš no Latvijas (komanda "ZZK”), otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot tautiešus – Kārli Baltaci no komandas "Patria Bottecchia” un Aivaru Dārznieku no "Lizums-Avoti SWF”, informē A. Zālītis.

Kopīgie sacensību rezultāti pieejami Fischer Slēpošanas centra tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv.

Pēc starptautiskajām sacensībām starts tika dots arī jaunajai paaudzei līdz šim Siguldā nebijušās riteņbraukšanas sacensībās "S!-Šķēršļu velo 2018”. Arī bērniem un jauniešiem sacensību trasē bija jāpārvar dabīgi un mākslīgi veidoti šķēršļi, demonstrējot izveicību un veloprasmes. Kopumā piedalījās gandrīz 90 dalībnieku.

Sacensības organizēja Fischer Slēpošanas centrs sadarbībā ar biedrību "Sportlat”, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federācijas padomes, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un Siguldas novada pašvaldības atbalstam, norāda A. Zālītis.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.