Spraigas cīņas aizvadījuši Salaspils futbolisti, Ādažu basketbolisti, Mārupes volejbolistes un Ulbrokas handbolisti

Foto – Sanita Ieva Sparāne Foto – Sanita Ieva Sparāne

Aizraujošām cīņām bagāta nedēļas nogale bijusi Pierīgas sporta spēļu komandām – Salaspils un Ķekavas futbolistiem, Ādažu un Carnikavas basketbolistiem, Mārupes volejbolistēm, Ulbrokas un Salaspils handbolistiem.

Latvijas futbola virslīgas otrajā kārtā vēsturisko pirmo mājas spēli elites līgā svētdien Salaspils stadionā aizvadīja sporta kluba “Super Nova”. Mājinieku pretinieki Ķekavas futbola kluba “Auda” spēlētāji uzbruka vairāk, pirmajā puslaikā divreiz trāpīja vārtu konstrukcijai un, tuvojoties cīņas beigām, arvien palielināja spiedienu. Tomēr salaspilieši aizsardzībā izturēja un nosargāja pirmo punktu virslīgā – 0:0. Savukārt “Auda” nu ir vienīgā komanda, kas pirmajās divās kārtās nav ielaidusi nevienus vārtus.

Turpat blakus Salaspils sporta namā dienu iepriekš “Optibet” telpu futbola virslīgas ceturtdaļfināla otro spēli pret “Jēkabpils lūsi/Ošukalns” vienību aizvadīja telpu futbola klubs “Salaspils”. Tāpat kā pirmajā mačā izbraukumā, arī šoreiz pirmie vadībā izvirzījās salaspilieši – šoreiz to paveica Niks Niklāvs Škaunacis (pirmajā spēlē Kārlis Līcis). Taču arī šoreiz pretinieki gan izlīdzināja rezultātu, gan beigās svinēja uzvaru – pirmajā spēlē 1:2 otrajā 1:3. Pamatturnīrā Salaspils futbolisti bija ieņēmuši piekto vietu, bet jēkabpilieši ceturto.

Latvijas dāmu volejbola čempionātā sezonu noslēgusi Mārupes sporta centra komanda. Pēdējā sabraukumā savās mājās mārupietes virspirms ar 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) pieveica Daugavpils SUFA/DU komandu, pēc tam ar 0:3 (11:25, 23:25, 19:25) piekāpās turnīra līderēm “Jelgavai”, bet pēdējā mačā vēlreiz pret Daugavpils volejbolistēm piedzīvoja zaudējumu 0:3 (22:25, 20:25, 18:25). Noslēgumā Mārupes komanda ar četrām uzvarām 14 spēlēs palika septītajā vietā un nekvalificējās izslēgšanas turnīram, kurā spēlēs sešas labākās vienības.

Reģionālās basketbola līgas Austrumu grupas spēlē uzvaru svinējis basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”. Izbraukuma spēlē pret Krāslavas sporta skolas komandu, cīnoties piecu vīru sastāvā, ādažnieki trešajā ceturtdaļā viena punkta deficītu (45:46) spēja pārvērst 18 punktu pārsvarā (70:52). Spēles pēdējā posmā laukuma saimnieki spēja pietuvoties līdz četriem punktiem (76:72), tomēr viesi nosargāja uzvaru 84:78.

Mārcis Osis BK “Ādaži/Carnikava” labā guva 46 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, Jānim Ābolam 26 punkti un 15 bumbas. Austrumu grupas turnīra tabulā ādažnieki ar deviņām uzvarām un desmit zaudējumiem ieņem sesto vietu un kārtu pirms beigām ir nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā.

Latvijas handbola virslīgas B grupas turnīrā divas spēles aizvadījusi “Salaspils” vīru komanda. Viesos pret handbola klubu “Ogre” salaspilieši izšķirošo pārsvaru ieguva otra puslaika pirmajā pusē, kad veica izrāvienu 7:2 un nosargāja uzvaru 36:34. Ivars Brics guva deviņus, Matīss Strautnieks septiņus, Kristiāns Strautnieks un Nils Remess – pa pieciem vārtiem.

Vēl saspringtāka svētdien izvērtās abu Pierīgas komandu – Ulbrokas sporta kluba un “Salaspils” – divcīņa. Visas spēles gaitā tikai uz pavisam īsu brīdi kādiem no sāncenšiem izdevās sasniegt četru vārtu pārsvaru (20:16 Ulbrokas labā). Pašā izskaņā tomēr veiksmīgāki bija salaspilieši – 30:29. Uzvarētājiem Matīss Strautnieks realizēja deviņus metienus, Ivars Brics septiņus un Kristiāns Strautnieks sešus; Ulbrokas komandas rindās rezultatīvākie bija Sandis Oto (12) un Andris Lazda (6).

Ar piekto uzvaru pēc kārtas un desmit punktiem “Salaspils” handbolisti nostirpinājušies B grupas tabulas galvgalā. Ulbrokas sporta kubam ir trīs uzvaras četros mačos, seši punkti un otrā vieta.