Ķekavas basketbolisti iekrāj "plus 13" NBL astotdaļfināla pirmajā spēlē

Basketbola klubs “Ķekava” izcīnījis uzvaru “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas astotdaļfināla sērijas pirmajā spēlē trešdien savā laukumā pār basketbola klubu “Līvāni”. Atbilde spēle paredzēta jau piektdien Līvānos, sērijas uzvarētāji tiks noteikti divu spēļu summā.

NBL pamatturnīru BK “Ķekava” bija noslēdzis piektajā vietā Rietumu grupā, bet līvānieši – ceturtajā vietā Austrumos. Pirmās savstarpējās spēles sākumu kontrolēja laukuma saimnieki ķekavieši, kuri jau 6.minūtē sasniedza desmit punktu pārsvaru (21:11) un, turpinot rādīt lielisku rezultativitāti, pirmo ceturtdaļu noslēdza 35:17. Tomēr otrajā ceturtdaļā viesi ar 13:0 spurtu starpību sadeldēja līdz sešiem punktiem (41:35).

Pēc lielā pārtraukuma cīņa ritēja mainīgām sekmēm, un Ķekavas basketbolisti saglabāja nelielu pārsvaru, līdz septiņas minutes pirms pamatlaika beigām BK “Līvāni” pabeidza ilgo pakaļdzīšanos – 77:77. Tas tomēr nesalauza laukuma saimnieku pretestību, un atlikušajā laikā viņi panāca 13 punktu pārsvaru, kas lieki noderēs atbildes mačā – 96:83.

BK “Ķekava” sastāvā rezultatīvākais ar 30 punktiem bija olimpiskais čempions Nauris Miezis. Kaspars Zālītis pievienoja 17 punktus, Elvijs MIčulis 16 un Mārtiņš Zemturis 15 punktus.