Ar jaunu dalībnieku rekordu Mārupē sākusies Latvijas BMX riteņbraukšanas sezona

Foto - Sanda Balode Foto - Sanda Balode

Aizvadītās nedēļas nogalē Mārupes kluba mājas trasē norisinājās Latvijas kausa pirmais posms BMX riteņbraukšanā. Sacensībās startēja 425 dalībnieki, kas ir jauns braucēju rekords Latvijas sacensībās. Prestižākajā “Pro Open” grupā notikumiem bagātā cīņā, apsteidzot mājinieku Mārtiņu Zadraku, uzvaras laurus plūca valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš.

Latvijas kausa sezonas starts tika dots Mārupes novadā esošajā BMX trasē. Ikdienā šeit saimnieko viena no valsts lielākajām un titulētākajām šī sporta organizācijām – Mārupes BMX klubs. Rīkotāji bija parūpējušies par lieliski sagatavotu trasi un augsta līmeņa organizāciju. LĪdz ar braucējiem no Latvijas piedalījās arī somu, lietuviešu un igauņu sportisti, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

“Pro Open” elites grupā vīriem 15 dalībnieku konkurencē aizraujošā un notikumiem bagātā cīņā uzvarēja valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš (“MŠA Valmieras puikas/ AKSSC”). Otrais finālā bija mājinieks Mārtiņš Zadraks, kurš dienas garumā demonstrēja ļoti atzīstamu sniegumu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Eiropas kausa posmā trešo vietu junioru grupā izcīnījušais “Tālava/ VBSS” braucējs Kārlis Pedraudzis, kurš, līdzīgi kā Zadraks, ļoti sekmīgi cīnījās ar gados vecākiem elites braucējiem.

Šajā pat grupā meitenēm ļoti pārliecinoši dominēja “Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS” pārstāve Veronika Stūriška. Otrā vieta igaunietei Annī Annamai, bet trešā Adrijai Dārtai Siliņai (“Tālava/ VBSS”). M17+ amatieru grupā pārliecinoši uzvarēja rīdzinieks Ivars Svarinskis, kam sekoja Roberts Treimanis no “Tālava/ VBSS” un mārupietis Jānis Ruskis.

Mājinieki Mārupes BMX kluba pārstāvji izcīnīja vēl piecas godalgotas vietas. Uzvaru B10 grupā puišiem 39 dalībnieku konkurencē izcīnīja Martins Bērziņš. Otro vietu B9 grupā ieņēma Gistavs Ģigulis, bet trešās vietas – Rūdolfs Sils B8 grupā, Bruno Deivids Bergmanis krūzeru 30+ grupā un Elizabete Kande G9-10 grupā meitenēm.

Divas medaļas arī  “BMX Ādaži” komandas jaunajiem braucējiem – Māris Trokšs bija otrais B7 grupā, bet Mateo Bogomazovs trešais B6 grupā.

Svētdien turpat lieliskā gaisotnē tika aizvadītas 11.Mārupes kausa sacensības. Sezonas turpinājums gaidāms 21.maijā, kad Valmieras novada “Avotu” trasē notiks otrā posma sacensības.