Menu
 

Jaunmārupes apkaimē izveidota jauna enduro moto taka

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto, infografika - "Rīgas meži" Foto, infografika - "Rīgas meži"

SIA “Rīgas meži” sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju (LaMSF) no šī pavasara piedāvā uzņēmuma teritorijā un arī Latvijā otro pastāvīgi darbojošos enduro taku. Tā veidota, lai netraucētu iedzīvotājus un mazinātu kaitējumu dabai. Takas starts ir Tīreļu mežniecībā, netālu no Jaunmārupes, un tās garums ir vairāk nekā 16 km. Taka atrodas “Rīgas mežu” pārziņā esošajās teritorijās Mārupes un Olaines novados.

“Mūsu mērķis ir ierīkot un ierādīt motociklistiem teritorijas, kurās viņi drīkst braukt. Vienlaikus mēs norādām, ka nepieļaujama ir mežu nelegāla izbraukšana, īpaši zemsedzes bojāšana, un konflikti ar citiem meža apmeklētājiem. Takas atrašanās vietai izraudzīta teritorija, lai mazinātu videi un apkārtējiem nodarīto kaitējumu. Proti, šī vieta ir ar mazāku rekreācijas vērtību un ietilpst degradēto teritoriju kategorijā. Taka neatrodas apdzīvotu vietu tuvumā, līdz ar to netiks traucēti iedzīvotāji,” izteikusies “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

LaMSF Enduro komisijas loceklis, enduro entuziasts un sacensību organizators Lauris Liepiņš paudis gandarījumu, ka “Rīgas meži” izprot motosportistu vajadzības un ka kopīgi ir rasta jau otrā iespēja ierīkot taku mežā.

Raksturojot jauno taku, L.Liepiņš uzsvēris, ka tās segums mainās nepārtraukti – no smilšainas taciņas, cietas virsmas meža celiņa līdz mīkstākam segumam. Taka ir vidējas sarežģītības. Vienkārši sēžot uz motocikla, to neizdosies izbraukt, būs arī mazliet jāpasporto. Taka veidota pamatā vieglajiem enduro spēkratiem, bet ar labām braucēja iemaņām tā patiks arī lielo enduro moču braucējiem.

Pērn sadarbībā ar LaMSF sporta kompleksu “333” un Ropažu novadu, “Rīgas meži” atklāja Latvijā pirmo enduro moto taku. Tā atrodas uzņēmuma Gaujas mežniecībā, netālu no sporta kompleksa “333” un izveidota tā, lai varētu braukt motociklisti ar dažādu pieredzi un spēkratiem. “Rīgas meži” kopā ar iesaistītajiem izvērtējuši takas pirmo sezonu, un, lai pēc iespējas mazāk traucētu iedzīvotājus, šogad ieviestas izmaiņas takas maršrutā.

“Rīgas meži” aicina: pirms došanās enduro takā, lūgums iepazīties ar takas lietošanas noteikumiem: 

Takas braucējiem ir jābūt atbilstošas kategorijas vadītāja apliecībai, moto tehnikai jābūt reģistrētai!

Brauc tikai pa iezīmēto enduro takas maršrutu!

Seko līdzi savai atrašanās vietai takā, lai problēmu gadījumā vari par to ziņot!

Braucot pa maršrutā esošajiem meža ceļiem, ievēro ceļu satiksmes noteikumus!

Novāc no takas šķēršļus, kas potenciāli apdraud citu braucēju drošību!

Ievēro citu braucēju intereses un izpalīdzi, ja nepieciešams!

Brauc ar prātu un jaudu izmanto apdomīgi!

Rūpējies par tīrību un kārtību! Ievēro principu – ko mežā ienes, to no meža iznes!

Ievēro ugunsdrošības noteikumus. Laikā, kad valstī izsludināti augstākā līmeņa ugunsbīstamības brīdinājumi, enduro taku izmantot aizliegts!

Cieni mežu un tos, kuri te dzīvo, strādā un atpūšas!

Motociklistiem pa taku jābrauc atbilstoši uz kokiem izvietotajiem virziena marķējumiem: aplis – taisni, trijstūris – pagrieziens pa labi vai pa kreisi; izsaukuma zīme – bīstamība!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.