Iesit piecus, ielaiž deviņus. Pierīgas futbola klubiem raiba nedēļas nogale

Gan gūtiem, gan zaudētiem vārtiem bagātas spēles nedēļas nogalē dažādās Latvijas līgas un arī kausa izcīņā aizvadījušas Pierīgas novadu futbola komandas. Tika piedzīvotas gan uzvaras ar piecu vārtu pārsvaru, gan zaudējumi ar deviņu vārtu starpību.

Latvijas kausa izcīņas pirmā posma otrajā kārtā savā starpā spēkiem mērojās Latvijas otrajā līgā spēlējošā Mārupes sporta centra komanda un futbola klubs “Sigulda” no trešās līgas. Vietas reitingā šoreiz bija gluži objektīvas – mārupieši svinēja uzvaru 5:0. Pa vieniem vārtiem guva Rainers Vīksna, Kristiāns Korsaks un Gatis Štrauss, bet siguldieši pamanījās divreiz ieraidīt bumbu savos vārtos.

Toties atrašanos zemākā vai augstākā līgā par pretiniekiem kā noteicošu faktoru apgāza Latvijas trešajā līgā spēlējošā Salaspils sporta kluba “Kengaroos” futbolisti, kuri savās mājās ar 2:1 pagarinājumā pārspēja Valmieras “FC Gauja” no otrās līgas. Viesi izvirzījās vadībā 81.minūtē, taču pamatlaika pēdējā minūtē Vitālijs Kudrjašovs panāca izlīdzinājumu, bet 94.minūtē Georgijs Benskis iesita uzvaras vārtus.

Vēl vairākām Pierīgas komandām Latvijas kausa pirmā posma otro kārtu pārvarēt neizdevās. Babītes sporta kluba futbolisti izbraukuma spēlē pret JFC “Jelgava”, pateicoties Daniela Kapkova, Sanda Ķieča un Aleksandra Horoņenko precīzajiem raidījumiem, pēc pirmā puslaika bija drošā vadībā 3:0. Taču jelgavnieki atspēlēja divus vārtus, kompensācijas laika 4.minūtē panāca neizšķirtu un pagarinājumā, izmantojot pretinieku palikšanu skaitliskā mazākumā, guva uzvaras vārtus – 3:4.

Futbola klubu “Ķekava/Auda” izbraukumā pret Jēkabpils sporta centra komandu vadībā 5.minūtē izvirzīja Jānis Rotbergs, taču mājinieki vēl pirmajā puslaika atbildēja ar trim goliem un, lai arī Rihards Grinaško otrā puslaika vidū starpību samazināja, ķekavieši zaudēja 2:4.

“Upesciema Warriors” savā laukumā Garkalnes pagastā pirmajā puslaikā zaudēja divus vārtus, nopelnīja sarkano kartīti un beigās ar 0:3 zaudēja FK “Dobele Allegro”. Savukārt FK “Alberts” Salaspilī mačā pret “Futbola Parks Academy”/LSPA goda vārtus guva 86.minūtē (precīzs bija Miķelis Osis) un piekāpās 1:4.

Vēl daudz bēdīgāk klājās abiem Latvijas pirmajā jeb Nākotnes līgā spēlējošajiem Pierīgas klubiem. FK “Salaspils” mājas spēlē pret “Riga FC-2” pirmo stundu nospēlēja 0:0, taču beigās piedzīvoja sakāvi 0:4. Savukārt Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda savā laukumā pret “Valmiera FC-2”/VSS baz gūtiem un zaudētiem vārtiem nospēlēja pirmās 20 minūtes, toties nākamajās divdesmit ielaida piecus vārtus, bet beigās, arī divreiz raidot bumbu savos vārtos, cieta sagrāvi 0:9.

Latvijas trešās līgas Centra grupas spēlēs FK “Olaine” / FK “Union” savās mājās ar Voldemāra Baroniņa pūlēm izvirzījās vadībā mačā pret JDFS “Alberts-2”, taču pēdējās 20 minūtēs ielaida divus vārtus – 1:2. Savukārt Salaspilī JFK “Daugava”, pateicoties Aleksandra Groma precīzajam sitienam kompensācijas laika 4.minūtē, izrāva neizšķirtu 1:1 pret FK “Beitar-2”.

Sieviešu futbola līgā pie punkta tika FK “Olaine” futbolistes, kuras viesos pret futbola skolu “Metta” ar Anželas Ļebedevas vārtu guvumu 54.minūtē izvirzījās vadībā. 20 minūtes vēlāk mājinieces panāca izlīdzinājumu, bet 90.minūtē nerealizēja “pendeli” – 1:1.

Sieviešu pirmajā līgā ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja RFS/Babītes sporta skolas futbolistes, kuras ar 0:3 piekāpās Liepājas Futbola skolas vienībai. Savukārt FK “Sigulda” ar 0:7 zaudēja futbola skolai “Jelgava”.