"Super Nova" zaudē futbola virslīgas pastarīšu duelī Salaspilī un atgriežas pēdējā vietā (papildināta)

Foto – Eduards Grencmanis Foto – Eduards Grencmanis

Latvijas futbola virslīgas 27.kārtas spēlē svētdien Salaspils stadionā laukuma saimnieki sporta kluba “Super Nova”/Salaspils futbolisti piektāpās citai turnīra tabulas lejas gala komandai FK “Metta” un pēc šīs neveiksmes spiesti atgriezties tabulas pēdējā desmitajā pozīcijā.

Visai līdzīgajā cīņā salaspiliešiem liktenīgas izrādījās sešas minūtes otrā puslaika vidū, kad pretinieki guva divus vārtus. Pamatlaika beigās mājinieki sarīkoja iespaidīgu ofensīvu, tomēr pretuzbrukumā ielaida vēl arī trešos vārtus – 0:3.

SK “Super Nova”/Salaspils komandai nu ir 17 punkti 27 spēlēs, bet FK “Metta” futbolistiem un Jūrmalas “Spartakam” – pa 18 punktiem. Piekto pozīciju saglabā Ķekavas “Auda” (41 punkts 26 mačos), bet līderi ar 64 punktiem 26 spēlēs ir “FC Valmiera”.

Vairākas mazrezultatīvas spēles ar Pierīgas komandu piedalīšanos aizvadītas Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas turnīrā. Nesnie pastarīši Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” audzēkņi izcīnījuši jau trešo uzvaru pēc kārtas – 2:0 pār futbola kluba “Tukums 2000” otro komandu. Pirmā puslaika vidū 11 metru soda sitienu realizēja Niks Edžus Bērziņš, bet otrā puslaika vidū precīzs bija Artjoms Troickis.

Tikai viens vārtu guvums izšķira vēl divu spēļu likteni. FK “Salaspils” savās mājās pret Skanstes sporta klubu vienīgo golu ielaida 22.minūtē (0:1), bet futbola skola “Alberts” pret “FC Valmiera” otro komandu vienīgo iesita jau 3.minūtē, kad precīzs bija Emīls Evelons (1:0).

Turnīra tabulā 14 klubu konkurencē “Alberts” ir septītajā vietā (25 punkti 17 spēlēs), FK “Salaspils” devītajā (17 p. 16 sp.) un AFA “Olaine” desmitajā (16 p. 17 sp.).

Latvijas otrās līgas Austrumu grupā pirmo vietu nodrošinājuši FK “Ķekava/Auda” futbolisti (33 punkti 12 spēlēs), kuri svētdien ar 2:0 apspēlēja savus tuvākos konkurentus no Jēkabpils sporta centra – abus vārtus pēdējās 20 minūtēs guva Renārs Strūve un Marks Udovičenko. Uzvarai bija svarīga nozīme, jo iegūtie trīs punkti tiks ņemti vērā otrajā posmā, kurā, sacenšoties pr divām ceļazīmēm uz pirmo līgu, tiksies pa četrām labākajām komandām no katras grupas.

Cīņā par ceturto pozīciju Rietumu grupā svētdien savstarpējā spēlē Piņķos tikās Babītes sporta kompleksa un Mārupes sporta centra futbolisti. Mārupes novada derbijā, kurā skaļi piedalījās arī abu komandu līdzjutēji, pirmā puslaika beigās mājiniekus vadībā izvirzīja Ņikita Žarovs. Jau pirmajā uzbrukumā pēc pārtraukuma Kristiāns Korsaks panāca izlīdzinājumu, bet kompensācijas laika pašā sākumā uzvaras vārtus pēc stūra sitiena izspēles Babītes komandai guva Ņ.Žarovs – 2:1.

Tabulā Babītes futbolisti ar 17 punktiem (14 spēlēs) ieņem ceturto pozīciju, Mārupes sporta centram un FK “Liepāja-2” ir pa 14 punktiem, turklāt mārupiešiem vēl divas spēles rezervē.

Nobeigumam tuvojas Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīrs. Iespaidīgāko uzvaru nedēļas nogalē izcīnījuši JFK “Daugava” jaunie futbolisti, kuri savā laukumā Salaspilī ar 5:0 pieveica “Riga United” komandu. Divus vārtus iesita Edgars Hudjakovs, pa vieniem – Vadims Kuprijanovs, Artjoms Pavlovskis un Oļegs Ivanovs. Savukārt Salaspils sporta klubs “Kengaroos” aizraujošā spēlē viesos ar 4:5 piekāpās futbola kluba “Beitar” otrajai komandai. Pa reizei precīzi sita Vitālijs Čulkovs, Daniils Fogels un Sandis Švāns, vēl reizi pretinieki trāpīja savos vārtos.

Divus zaudējumus mačos pret galvenajiem favorītiem un tabulas līderiem piedzīvoja ”ASK Kadaga” – 0:3 pret FK “Olaine”/ FK “Union” un 2:7 pret futbola skolas “Alberts” otro komandu. Otrajā spēlē Ādažu kluba labā abas reizes precīzs bija Rihards Ščogols.

Tabulā “Olaine”/”Union” ir pirmajā vietā (33 p. 17 sp.), FS “Alberts-2” otrajā (32 p. 15 sp.), JFK “Daugava” piektajā (25 p. 16 sp.), “Upesciema Warriors” sestajā (25 p. 16 sp.), SK “Kengaroos” septītajā (18 p. 15 sp.) un “ASK Kadaga” astotajā (16 p. 16 sp.). Komandām jāaizvada pa 18 spēlēm. Uzvarētāji kvalificēsies Latvijas trešās līgas finālturnīram.