Baltijas "Top" regbija līga: "Livonia" vinnē Baldonē, "Miesnieki" zaudē Viļņā

Foto – Juris Bērziņš-Soms Foto – Juris Bērziņš-Soms

Baltijas “Top” regbija līgas piektās kārtas spēlēs “Miesnieki/Ķekava” komanda sestdien piedzīvoja zaudējumu Viļņā, bet Garkalnes “Livonia” svētdien izcīnīja pārliecinošu uzvaru Baldones stadionā. Abi Latvijas klubi turpina pretendēt uz vietu pusfinālā.

Ķekavas “Miesniekiem” uzvara izbraukuma spēlē pret turnīra pastarīti Viļņas Regbija akadēmijas/ ”Tomosta” komandu būtu pavērusi lieliskas iespējas uz vietu labāko četriniekā un ceļazīmi uz pusfinālu. Mājinieki pirmie guva punktus, taču viesi pirmā puslaika otrajā pusē divreiz izvirzījās vadībā (12:7, 15:12), tomēr pašās beigās lietuvieši vieca vēl vienu piezemējumu (15:19).

Otrajā puslaikā Juris Iesalnieks divreiz ar soda sitieniem samazināja starpību līdz minimumam (18:19, 21:22), taču pēdējās 20 minūtēs ķekavieši manāmi pietrūka spēka un ātruma, lai atgūtu vadību, bet VRA/”Tomosta” regbisti izskaņā guva vēl 18 punktus ar piezemējumiem un soda sitieniem. Beigu rezultāts 21:40.

“Livonia” regbistiem mājas spēle svētdien Baldonē pret “Šiauliai” nācās aizvadīt bez sava rezultatīvākā spēlētāja Donovana Djuranta. Taču viņa aizvietotājs sitienu izpildē Valērijs Runco jau 4.minūtē ar precīzu sodu atklāja rezultātu (3:0) un beigās savāva solīdu punktu summu (15). Nākamo 20 minūšu laikā laukuma saimnieki divreiz ienesa bumbu ieskaites laukumā (15:0).

Šauļu komanda uz īsu brīdi pārņēma iniciatīvu un piecus punktus atguva, taču līdz pārtraukumam “livonieši” pārsvaru palielināja līdz 23:5. Otrajā puslaikā Garkalnes regbisti turpināja dominēt laukumā un beigās svinēja uzvaru 45:10.

“Top” līgas turnīra tabulā “Baltrex/Šiauliai” ir 5 uzvaras (5 spēlēs), Kauņas “Ažuolas” 4 (4), Šauļu “Vairas/Kalvis/Jupoja” 3 (5), “Livonia” un “Miesnieki/Ķekava” pa 2 (5), “Geležinis vilkas” 1 (4), Šiauliai” un Viļņas “VRA/Tomosta” 1 (5). Nākamajā kārtā 3.un 4.septembrī “Miesnieki/Ķekava” komanda viesosies pie Viļņas “VRA/Tomosta” vienības, bet “Livonia” Baldonē uzņems “Šiauliai” regbistus.

Nākamajā kārtā 10.un 11.septembrī Latvijas regbija klubiem gaidāmas grūtas cīņas pret tabulas līderiem – “Miesnieki/Ķekava” viesosies pie “Šiaulia/Baltrex”, bet “Livonia” pie “Vairas-Kalvis-Jupoja”. Nav izslēgts, ka pēdējie pusfinālisti kļūs zināmi 24.septembrī Baldonē paredzētajā Latvijas komandu savstarpējā spēlē.

Dažas dienas pirms “Top” līgas spēles Baldonē “Livonia/Garkalne” aizvadīja Latvijas čempionāta maču pret “Ežiem”, jau pirmā puslaika vidū panāca 26:0 pārsvaru un beigās svinēja pārliecinošu uzvaru 65:18. Panākums “livoniešiem” uz brīdi ļāva izvirzīties vadībā turnīra tabulā – 26 punkti (7 spēlēs). Seko uzvaras visās spēlēs guvušie “Miesnieki/Ķekava” 23 p. (5 sp.), Valmieras “Fēnikss” 14 p. (6 sp.), “Lāči/Mūku sala” 5 p. (6 sp.) un “Eži” 5 p. (6 sp.).