"SĀC" florbolisti jubilejas čempionātu Ādažos sāk ar uzvaru pagarinājumā, ķekavieši – ar zaudējumu pamatlaikā

Foto - twitter.com/LFS_floorball Foto - twitter.com/LFS_floorball

Nedēļas nogalē startējis Latvijas florbola virslīgas čempionāts jeb “Elvi” florbola līga, kas norisinās 30.reizi un kurā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, Pierīgu pārstāv trīs komandas. “Ķekava” turnīru sestdien sāka ar pamatīgu sakāvi, Saulkrastu, Ādažu un Carnikavas klubs “SĀC” – ar uzvaru papildlaikā, bet florbola skolas “Masters”/Ulbrokas vienībai līdz pirmajai spēlei vēl nedēļa jāpagaida.

“Ķekavas” pirmie pretinieki bija viņu pāridarītāji pagājušās sezonas ceturtdaļfināla sērijā Talsu NSS/”Krauzers” florbolisti – toreiz ķekavieši piekāpās septiņu spēļu maratonā. Šoreiz diez cik līdzvērtīga cīņa neizdevās. Līdz otrās trešdaļas vidum mājinieki talsnieki bija panākuši 4:0 pārsvaru un beigās svinēja uzvaru 8:2. Jaunā galvenā trenera Klāva Ozoliņa vadītās “Ķekavas” labā vārtus guva Toms Gredzens un Klāvs Jansons.

Daudz intriģējošāk aizritēja spēle Ādažu sporta centrā, kur FBK “SĀC” uzņēma pagājušās sezonas pastarīšus RTU/”Rockets” florbolistus. Pēc pirmās trešdaļas laukuma saimnieki nonāca iedzinējos 0:3, taču otrajā spēja pārņemt vadību 5:3. Trešajā periodā rīdzinieki spēja rezultātu izlīdzināt, bet pagarinājuma piektajā minūtē uzvaras vārtus “SĀC” labā iemeta Rolands Gustavs Vaivads – 8:7. Pamatlaikā ar diviem precīziem raidījumiem atzīmējās Ralfs Celmiņš un Kristaps Ušvils.

13.septembrī ķekavieši aizvadīs pirmo spēli savās mājās pret “Irlavas” komandu, piektdien sezonas otro maču Lielvārdē izspēlēs “SĀC” florbolisti, bet tikai sestdien virslīgas čempionātā iesaistīsies florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komanda, kas savā laukumā uzņems Talsu florbolistus.

Šosezon virslīgas turnīrā piedalās 11 klubi – salīdzinot ar iepriekšējo, bez Liepājas “Kuršiem”. Līdzīgi kā iepriekš, dalībnieki vispirms aizvadīs divu apļu turnīru, pēc tam astoņas labākās vienības turpinās cīņu par medaļām izslēgšanas turnīrā (ceturtdaļfināla un pusfināla sērijas līdz četrām uzvarām, fināls 15.aprīlī).

Nākamās nedēļas beigās startēs arī Latvijas pirmās līgas čempionāts, kurā Pierīgu pārstāvēs FBK “SĀC” otrā komanda (mājas spēles paredzētas Saulkrastos), “Ķekavas Bulldogs” un FK “Saulkalne” (mājas spēles Salaspilī).