Reģionālās basketbola līgas sezonu Pierīgas klubi atklāj ar diviem panākumiem un trim neveiksmēm

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Reģionālās basketbola līgas (pēc ranga trešās Latvijā) jaunās sezonas pirmās spēles šonedēļ aizvadījušas četras Pierīgas komandas. Visai pārliecinošas uzvaras svinēja Salaspils sporta skolas un “Sigulda / Modern house” basketbolsti, bet zaudējumus piedzīvoja basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”, “Babīte” un Mārupes sporta centra komanda.

Salaspils sporta skolas vienība izbraukuma spēlē pret sporta klubu “Rūjiena” nevienai no komandām pirmajā puslaikā vērā ņemamu panākumu iekrāt neizdevās. Taču īsi pirms pārtraukuma salaspiliešu ofensīvu ievadīja 9:0 spurts, trešajā ceturtdaļā pārsvars tika lēnām palielināts līdz “plus 10” (67:57), bet pēdējā ceturtdaļā divkāršots līdz uzvarai 90:70.

Uzvarētāju labā seši basketbolisti guva vismaz 11 punktus, visvairāk – Jānis Lasmanis (18) un Kristians Pastors (15), bet Reinis Otersons izcēlās ar 12 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm.

Krietni vieglāk uzvara sezonas atklāšanas mačā Siguldā nāca “Siguldas/Modern house” komandai, kas jau otrajā ceturtdaļā ar 24 (!) punktiem pēc kārtas faktiski salauza basketbola kluba “Smiltene” pretestību. Beigu rezultāts 80:46. Mājinieku labā Toms Kedis guva 25 un Māris Ramanis 13 punktus.

BK “Cēsis”/Cēsu sporta skolas un BK “Ādaži/Carnikava” spēlē intriga lielā mērā apdzisa jau pirmajā ceturtdaļā, kurā cēsnieki panāca 22:7 savā labā un turpinājumā viesus noturēja pieklājīgā 15-10 punktu atstatumā. Ādažniekiem 14 punktus iemeta Andris Benedikts Gusts un 12 punktus – Rolands Dovgjallo.

Mārupes sporta centra basketbolisti viesos pret BK “Jaunpils” pēc pagalam neveiksmīga sakuma (0:8) vēl pirmajā ceturtdaļā paši panāca astoņu (22:14) un vēlāk pat 12 punktu pārsvaru (33:21). Taču tad uzbrukumā “apstājās” – vispirms laukuma saimnieki atspēlēja 11 punktus pēc kārtas, bet trešajā ceturtdaļā astoņas minūtes neļāva sāncenšiem no spēles gūt ne punkta, un jau pirms pēdējās ceturtdaļas viss bija tikpat kā skaidrs (60:43). Beigās mārupiešiem zaudējums 67:83.

Mārupes komandas rindās rezultatīvākie bija Jēkabs Niedra (22 p.), Ronalds Ginters un Kaido Liepiņš-Liepa (abiem pa 11).

Sestdien RBL čempionātā iesaistījās piektie Pierīgas pārstāvji – “Babītes” basketbolisti, kuri turnīrā debitēja ar izbraukuma spēli pret “Nīca/BLi” vienību. Diemžēl līdzvērtīgu pretestību mājiniekiem viņiem izrādīt neizdevās – pēc pirmā puslaika 26:45 un beigās 44:86. Emīls Erciņš Babītes komandas labā guva 12 punktus.