Basketbolā Sigulda apspēlē Salaspili; uzvara arī Ķekavai, zaudējums Babītei

Foto - BK “Sigulda/Modern House” Foto - BK “Sigulda/Modern House”

Divu Pierīgas basketbola klubu savstarpējā spēlē piektdien vakarā Reģionālās basketbola līgas (RBL) turnīrā “Sigulda/Modern House” komanda visai pārliecinoši pieveica Salaspils sporta skolas basketbolistus. Nacionālās basketbola līgas (NBL) mačā basketbola klubs “Ķekava” izcīnīja uzvaru otrajā pagarinājumā, bet citā RBL spēlē smagu zaudējumu piedzīvoja Babītes komanda.

Dienas aizraujošākā cīņa aizritēja Ventspilī, kur pie “Spars”/Ventspils augstskolas studentiem viesojās BK “Ķekava”. Trešās ceturtdaļas vidū mājinieki bija panākuši 10 punktu pārsvaru (48:38), taču ķekavieši ar 14:1 izrāvienu dažu minūšu laikā situāciju laboja, un turpinājumā spēle ritēja teju punkts punktā. Uzvarētājus neizdevās noskaidrot ne pamatlaikā (72:72), ne pirmajā pagarinājumā (81:81), un tikai otrajā papildlaikā BK “Ķekava” guva laimīgu uzvaru 87:84 – otro šīs sezonas četrās spēlēs.

Viesu labā Eduards Avotiņš guva 26 punktus, Marts Ričards Ozolinkevičs 14 un Edgars Štelmahers 12 punktus.

Principiālajā “Sigulda/Modern House” un Salaspils sporta skolas basketbolistu duelī mājinieki siguldieši ātri panāca solīdu pārsvaru (21:8), ilgu laiku saglabāja 15-20 punktu pārsvaru, ko otrā puslaika vidū palielināja pat līdz 80:52. Novēlots viesu izrāviens pamatlaika beigās, mājiniekiem sūtot laukumā tālākos rezervistus, ļāva starpību samazināt līdz 85:77.

Siguldiešu rindās rezultatīvākie bija Toms Ķēdis (29 p.) un Edmunds Tukišs (14), salaspiliešiem – Kristians Pastors (21) un Kristians Armanovs (17).

Bēdīgi klājas RBL debitantiem “Babītes” basketbolistiem, kuri piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. Mačā pret Jelgavas basketbola klubu “Mitausports” pēc pirmā puslaika vēl bija neizšķirts 28:28, bet beigās sagrāve 47:82. Gints Artmanis iemeta 16 un Edvards Liepiņš 10 punktus.