Handbolistiem uzvara Ulbrokā, zaudējums Salaspilī; dāmas gatavojas izlasei

Foto - Latvijas Handbola federācija Foto - Latvijas Handbola federācija

Nedēļas nogalē kārtējās Latvijas handbola čempionāta spēles aizvadīja “Salaspils” vīru komanda virslīgas turnīrā un Ulbrokas sporta kluba vienība Latvijas pirmajā līgā. Savukārt Latvijas labākās handbolistes gatavojās gaidāmajām pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēm.

“Salaspils” handbolisti mājas spēlē pret “ASK Zemessardze/LSPA” komandu cīnījās teju punkts punktā līdz pat otrā puslaika vidum (18:19), kad pretinieki pārņēma vadību (23:27) un pēdējās minūtēs strauji pieaudzēja pārsvaru līdz 12 vārtiem – laukuma saimniekiem ceturtais zaudējums sezonā 24:36.

Salaspiliešus pievīla metienu realizācija – precīzi bija tikai 39 procenti raidījumu (pretiniekiem 71%). Rezultatīvākais ar septiņiem goliem mājinieku rindās bija Eduards Malahovs.

Ulbrokas sporta kluba handbolisti savā laukumā pret “RPI-S” vienību ātri izvirzījās vadībā, taču neveiksmīgi aizvadīja piecu minūšu nogriežņus abpus pārtraukumam un no 13:10 nonāca zaudētājos 14:17. Ulbrokieši tomēr ātri atguvās, atjaunoja vadību un beigās guva visai pārliecinošu uzvaru 31:24.

Pa sešiem vārtiem iemeta Artis Grunde un Ritvars Bērziņš. Pirmās līgas tabulā ar divām uzvarām un četriem punktiem piecās spēlēs Ulbrokas komanda ieņem ceturto pozīciju.

Dāmu virslīgas čempionātā iestājusies daūz nedēļu pauze, kuras laikā Latvijas valstsvienības kandidātes gatavojās pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlēm pret Slovākijas izlasi (2.novembrī viesos un 6.novembrī Valmierā). Pārbaudes spēlēs pret Lietuvas handbolistēm latvietes izcīnīja divas uzvaras – 21:17 un 29:28.

Pēc šīms spēlēm Latvijas valstsvienības treneres Natālija Kudrjavceva un Ivita Asare nosauca 15 handbolistes, kuras piedalīsies mačos pret Slovākiju. Viņu vidū ir Patrīcija Elizabete Prūse un Frīda Binduka no Salaspils sporta skolas un pieredzejusī Lana Nikolajeva no Stopiņu pagasta handbola komandas.