BK “Ķekava” Latvijas kausa izcīņu sāk ar "plus 23" Saldū

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē viesos pret basketbola klubu “Saldus” pārliecinošu uzvaru trešdien svinēja BK “Ķekava” basketbolisti, kuri līdz ar to ielikuši labus pamatus pirms 15.novembrī paredzētās atbildes spēles Ķekavā.

Abas komandas šosezon spēlē pēc ranga otrajā spēcīgākajā Nacionālajā basketbola līgā, turklāt vienreiz jau bija tikušās savā starpā – pirms trim nedēļām Ķekavā mājinieki bija piedzīvojuši zaudējumu ar divu punktu starpību. Un arī sezonas bilance BK “Saldus” basketbolistiem (3-1) ir labāka nekā ķekaviešiem (3-2).

Tomēr šoreiz viesi jau ar pirmajām minūtēm uzņēmās vadību un pirmās ceturtdaļas gaitā diezgan strauji audzēja pārsvaru – 15:5, 21:9, 30:13. Līdz pārtraukumam starpību stabilizējās 10-12 punktu robežas, bet izšķirošo izrāvienu 19:5 BK “Ķekava” basketbolisti veica trešās ceturtdaļas otrajā pusē, tobrīd panākot 71:47 savā labā.

Nākamos astoņus punktus spēlē gan guva Saldus komanda, taču 16 punkti tā arī palika mazākā starpība līdz cīņas beigām. Beigu rezultāts 95:72 BK “Ķekava” labā. Uzvarētājiem Dāvis Klegeris guva 32 punktus, Eduards Avotiņš 17 un Edgars Štelmahers 15 punktus.

Šīs sērijas uzvarētāji kļūs zināmi divu spēļu summā. Šī pāra uzvarētāji trešajā kārtā mēģinās spēkoties ar basketbola klubu “Ventspils”. Spēles plānotas novembra beigās un decembra vidū.

Jau ziņots, ka Latvijas kausa izcīņas pirmās kārtas sērijā Salaspils sporta skolas komanda divu spēļu summā piekāpās “Gulbenes bukiem”.