Siguldas basketbolisti turpina uzvarēt, ādažniekiem būs jāatgriežas Jelgavā

Foto - BK "Sigulda/Modern house" Foto - BK "Sigulda/Modern house"

Reģionālās basketbola līgas astotdaļfināla sērijas pirmajā spēlē jau piecpadsmito uzvaru pēc kārtas piektdien vakarā svinēja basketbola klubs “Sigulda/Modern house”. Savukārt BK “Ādaži/Carnikava” basketbolisti sērijas otrajā mačā savās mājās piedzīvoja zaudējumu un būs spiesti aizvadīt izšķirošo trešo spēli.

Siguldiešu spēle pret basketbola klubu “Aizkraukle” neizvērtās ne tuvu tik vienkārša, kā varētu spriest pēc RBL pamatturnīra rezultātu ranga saraksta (pirmā vieta pret piecpadsmito). Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu laukuma saimnieki bija iedzinējos un tikai pirmā puslaika vidū ar 12:2 spurtu pirmo reizi panāca desmit punktu pārsvaru (31:21). Trešās ceturtdaļas vidū RBL Mēneša spēlētājs janvārī Toms Ķēdis starpību palielināja līdz 17 punktiem (62:45), un turpinājumā siguldiešu uzvara netika nopietni apdraudēta – 94:78.

Sērijas otrā spēle paredzēta 17.februārī Aizkrauklē, trešā, ja būs nepieciešams, divas dienas vēlāk Siguldā.

Basketbola klubam “Ādaži/Carnikava” piektdienas mačā pret Jelgavas “Mitausports” basketbolistiem izšķirošā izrādījās otrā ceturtdaļa, kad viesi ar 19:3 izrāvienu panāca 35:19 savā labā. Turpinājumā RBL pamatturnīra rangā nedaudz augstāk esošie jelgavnieki noturēja ādažniekus drošā attālumā un tuvāk par astoņu punktu starpību nepielaida. Beigu rezultāts 56:69.

Mājiniekus pievīla metienu precizitāte – mērķi sasniedza tikai katrs ceturtais metiens, un vienīgais, kurš pārsniedza desmit gūto punktu robežu, bija Viesturs Kohs (13 p.). Astoņus pievienojas Niks Gaigalietis. Sērijas izšķirošā trešā spēle plānota 17.februārī Jelgavā.

15.februārī Mārupes sporta kompleksā astotdaļfināla otro maču aizvadīs Mārupes sporta centra un Salaspils sporta skolas basketbolisti. Pirmajā uzvarēja salaspilieši (70:65).