Ādažu un Salaspils basketbolistiem ceturtdaļfinālā būs izšķirošās trešās spēles

Foto - BK "Madona" Foto - BK "Madona"

Reģionālās basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijās ar BK “Ādaži/Carnikava” un Salaspils sporta skolas basketbolistu piedalīšanos būs nepieciešamas izšķirošās trešās spēles, kas plānotas jau sestdien. Ar uzvaru Nacionālās basketbola līgas astotdaļfinālu piektdien sāka basketbola klubs “Ķekava”.

Basketbola klubam “Ādaži/Carnikava” pēc zaudējuma viesos pret BK “Madona” (80:86) piektdien mājas spēlē bija nepieciešama uzvara. Pirmā puslaika vidū laukuma saimnieki iekrāja desmit punktu pārsvaru (34:24), taču otrajā ceturtdaļās piedzīvoja “bedri” 0:12 un nonāca zaudētājos 41:48.

Trešajā ceturtdaļā ādažnieki atbildēja ar 15:5 spurtu, izlīdzināja rezultātu (59:59), turpinājumā cīņa ritēja teju punkts punktā. Sākoties pēdējai minūtei, rezultāts bija neizšķirts 78:78, bet Rolanda Dovgjallo precīzais trīspunktu metiens un veiksmes aizsardzībā, nosargājot savu grozu, ļāva mājiniekiem svinēt uzvaru 83:80, izlīdzināt rezultātu sērijā 1:1 un panākt izšķirošo trešo spēli Madonā.

Armands Jakušenoks guva 29 punktus, Gatis Justovičs savāca 17 punktus, 11 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles, Jānis Ābols pievienoja 14 punktus.

Dienu iepriekš Salaspils sporta skolas basketbolisti, būdami vadībā sērijā, viesojās pie “East-Ball”/Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas komandas. Izšķirošais izrādījās otrā puslaika sākums, kad rīdzinieki trīs minūtes neļāva viesiem gūt ne punkta un panāca 46:38 pārsvaru. Turpinājumā salaspilieši tika noturēti apturēti aptuveni 10 punktu attālumā – beigu rezultāts 82:72 “East-Ball” labā.

Reinis Otersons un Kristiāns Pastors Salaspils komandas labā guva pa 15 punktiem, Toms Jēkabs Bērziņš 11. Trešā spēle plānota sestdien plkst.18.30 Salaspils sporta namā. Jau ziņots, ka RBL pusfinālā kā pirmie iekļuva BK “Sigulda/Modern house” basketbolisti.

Pēc ranga otrās spēcīgākās Latvijas basketbola līgas NBL astotdaļfināla pirmajā spēlē piektdien BK “Ķekava” basketbolisti viesojās pie rangā nedaudz augstāk esošā basketbola kluba “Līvāni” (attiecīgi piektā vieta Rietumu grupā un ceturtā vieta Austrumos). Pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja gluži līdzīgā cīņā, taču ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē ķekavieši divu punktu deficītu (61:63) pārvērta desmit punktu handikapā (78:68) un aizvadīja maču līdz uzvarai 85:75.

Rezultatīvākie BK “Ķekava” rindās bija Dāvis Klegeris (27 p.), Edgars Štelmahers (18) un Eduards Avotiņš (15 p.). Sērijas otrā spēle paredzēta otrdien Ķekavā.