Virslīgas sezona sākas ar "Audas" uzvaru pār "Super Nova"/Salaspils futbolistiem

• Autors:  LETA
Foto - ekrānuzņēmums no sportacentrs.com Foto - ekrānuzņēmums no sportacentrs.com

Pašreizējās čempiones "Valmieras" un 2021.gada čempiones RFS spēlē "Optibet" Latvijas futbola virslīgas 2023.gada sezonas pirmajā cīņā rezultāts palika neatklāts, bet Ķekavas "Auda" ar 2:0 (2:0) pieveica sporta kluba "Super Nova"/Salaspils vienību.

Pirmoreiz virslīgā tika izmantota arī VAR sistēma, fiksējot otro vārtu guvumu.

28.minūtē pēc Daniila Ulimbaševa piespēles vārtus guva Vjačeslavs Isajevs, bet 30.minūtē Matiass Agustins Piteo soda laukumā izmantoja Alekseja Saveļjeva piespēli no labā flanga. VAR sistēma liecināja, ka vārti gūti saskaņā ar noteikumiem.

Šajā sezonā futbola virslīgā startē desmit komandas – "Valmiera", "Riga", RFS, "Liepāja", "Auda", "Daugavpils", "Tukums 2000"/"Telms", "Metta", "Super Nova"/Salaspils un jaunpienācēja "Jelgava".

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja "Riga", bet bronzu – RFS. Latvijas kausa izcīņā uzvarēja "Auda".

Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36 spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezona ir zīmīga ar to, ka Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.