Menu
 

Foto: Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā Latvijai četras uzvaras

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā Latvijai četras uzvaras publicitātes

Pagājušajā nedēļas nogalē  tūrisma un atpūtas kompleksā “Zilie kalni” notikušajā Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajā IFSS Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas bija nākamā gada pasaules čempionāta izmēģinājums, teicami nostartējuši Latvijas pārstāvji. Mājinieki nopelnīja vienpadsmit godalgotās vietas, no kurām četras bija uzvaras.

Kopumā šajās augsta līmeņa sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās sacentās divi simti sportisti un trīssimt suņu no vienpadsmit Eiropas valstīm, informēja organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Pasaules kausa posms vienlaikus bija arī Latvijas atklātais čempionāts un Baltijas kausa posms. Šoreiz sacensības notika Ikšķiles un Ogres Zilo kalnu apkārtnē.  Šogad pasaules kausa posmam bija īpaša nozīme, jo tas bija kā izmēģinājums 2019.gada pasaules čempionātam, ko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ir ieguvusi tiesības rīkot pirmo reizi vēsturē. Līdz ar to arī dalībnieku sastāvs bija nedaudz spēcīgāks nekā citus gadus.

Dalībnieki, kā ierasts kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, divu dienu garumā katrā no dienām veicot vienu braucienu, sacentās četrās kategorijās – velokamanu (astoņu, sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Vēl papildus pēc suņu šķirnēm tika izdalītas “Open” un “Nordic” klases, kā arī dažās kategorijās tika dalītas sieviešu un vīriešu grupas, kā arī junioru un veterānu grupas.

Pirmo uzvaru Latvijai atnesa garkalnietis Mārtiņš Kristons (KSSK), kurš pārspēja vairākus Krievijas un Lietuvas pārstāvjus četru suņu kamanu kategorijā “Nordic” klasē. Viena suņa skūtera kategorijā “Open klasē ļoti sīvu savstarpēju konkurenci nodemonstrēja un dubultuzvaru Latvijai nodrošināja abi “Dog Sport Carnikava” pārstāvji, aiz sevis atstājot Somijas, Krievijas, Zviedrijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas sportistus.

Carnikavietis Artūrs Jakobsons izcīnīja uzvaru un tikai par četrām sekundēm apsteidza allaž sīvu pretestību izrādošo komandas biedru un novadnieku Alenu Zvilnu. Veterāniem baikdžoringā pārākumu nodemonstrēja gan rīdzinieks Raimonds Kleinbergs (“RaceDog Latvia”), gan arī garkalniete Ilze Dombrovska. Kopā ar Ilzi dubultuzvaru mūsu valstij veterānēm baikdžoringā nodrošināja otro vietu ieguvusī carnikaviete Ingūna Brūvere (“Dog Sport Carnikava”). 

Vēl pieciem mūsu sportistiem izdevās izcīnīt godalgotu vietu, kāpjot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena. Trešo laiku aiz divām krievietēm baikdžoringā elitē sievietēm "Nordic" klasē uzrādīja rīdziniece Jūlija Osipova ("RaceDog Latvia"), kura aiz sevis 4.vietā atstāja komandas biedreni Eviju Ziediņu.

Vēl vienai “RaceDog Latvia” pārstāvei rīdziniecei Gintai Kleinbergai nācās samierināties ar 4.vietu, jo līdz trešo vietu ieguvušajai Krievijas sportistei pietrūka 13 sekundes. Aiz abu Baltijas kaimiņvalstu pārstāvjiem divu suņu skūtera "Nordic" klasē trešo vietu ieņēma Kaspars Krievs ("Dog Sport Carnikava"). Tikmēr godalgotās trešās vietas tika iegūtas arī kanikrosā, par ko elitē "Open" klasē parūpējās Alise Putraima no “Dodķepu.lv” un viņas komandas biedrene Elīna Klinklāva junioriem, piekāpjoties tikai diviem igauņu puišiem. Tuvu otrajai vietai kanikrosā veterāniem bija Zigurds Sakovičs ("Dog Sport Carnikava"), bet otrajā dienā viņu nedaudz apsteidza un uz trešo vietu nobīdīja igaunis. 

Sacensību ietvaros svētdien norisināsies arī aizraujošā stafete, kur katrā komandā bija trīs dalībnieki – pa vienam kanikrosā, viena suņa skuterā un baikdžoringā. Labākie no mūsējiem bija trešo vietu 12 komandu ieskaitē izcīnījušie “Dog Sport Carnikava” otrā komanda ar Edmundu Melkertu, Jāni Šaltu un Arvi Grigānu sastāvā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.