Garkalnes "Livonia" iekļūst Baltijas līgas pusfinālā, Ķekavas "Miesniekiem" pirmā uzvara

Foto - Jeļizaveta Iļjina, RK “Miesnieki” Foto - Jeļizaveta Iļjina, RK “Miesnieki”

Kārtu pirms Baltijas “Top” regbija līgas pamatturnīra beigām vietu labāko četriniekā un ceļazīmi uz pusfinālu garantējuši Garkalnes kluba “Livonia” regbisti. Piecu zaudējumu sēriju nedēļas nogalē izdevās pārtraukt Ķekavas “Miesniekiem”, kuri cīnīsies par piekto vietu sezonas kopvērtējumā.

Labvēlīgi citu spēļu iznākumi “Livonia” komandai vietu pusfinālā garantēja jau pirms svētdienas spēles Upesciema stadionā pret Viļņas “Geležinis vilkas” regbistiem, kuri arī jau bija nodrošinājuši spēlēšanu pusfinālā. Jau 2.minūtē mājiniekus vadībā ar precīzu soda sitienu vadībā izvirzīja Enco Beltramino (spēlē viņam kopā 15 punkti), un zaudētājos livonieši nebija ne reizi. Tiesa, lietuviešu “dzelzs vilki” regulāri starpību deldēja līdz viena piezemējuma tiesai (10:7, 20:14, 27:21). Otrā puslaika vidū mājinieki pārsvaru palielināja līdz 35:21 un atlikušajā laikā pietiekami precīzi nospēlēja aizsardzībā, neļaujot pretiniekiem gūt punktus. “Livonia” labā trīs piezemējumus izdarīja zviedrs Alekss Melanders, vēl reizi uzbrukumu pabeidza Uvis Vasiļenko.

“Miesnieki” sestdien viesos Viļņā pret “VRA-Tomosta” pirmos punktus guva un vadībā izvirzījās tikai pirmā puslaika otrajā pusē, kad piezemējumu veica Emīls Balodis. Īsi pirms pārtraukuma Viļņas regbija akadēmijas komanda pārņēma vadību (7:14), taču līdz otrā puslaika vidum ķekavieši to atkal bija atguvuši (21:14). Dramatiskā izskaņā laukuma saimnieki vispirms panāca izlīdzinājumu (21:21), taču “Miesnieki” atbildēja vispirms ar precīzu soda sitienu, bet pēdējā izspēlē arī ar realizētu piezemējumu –31:21.

Pārējās sestās kārtas spēlēs “Baltrex-Šiauliai” pieveica Kauņas “Ažuolas” 47:11, bet Šauļu “Vairas-Kalvis-Jupoja” sagrāva “Šiauliai” vienību 57:3. Pirms pēdējās kārtas “Vairas”, “Baltrex” un “Livonia” ir pa piecām uzvarām, “Geležinis vilkas” četras, “Ažuolas” divas, “Miesniekiem”, “Šiauliai” un “VRA-Tomosta” pa vienai.