Futbolistiem uzvaras Mārupē un Olainē, zaudējumi Jelgavā un Iecavā (papildināta)

Foto - Latvijas Futbola federācija Foto - Latvijas Futbola federācija

Valstu izlašu pārtraukumā nedēļas nogalē nenotika spēles Latvijas futbola virslīgā un pirmajā līgā, toties ar Pierīgas klubu piedalīšanos turpinājās cīņas zemākajās līgas un Sieviešu futbola līgā.

Latvijas otrās līgas A grupas (par 1.-8.vietu) turnīrā trešo uzvaru pēc kārtas izcīnīja Mārupes sporta centra futbolisti, kuri jau nodrošinājuši vietu pirmajā līgā nākamgad. Pateicoties Jungdo Džva sitienam pēc stūra sitiena izspēles pirmā puslaika izskaņā, mārupieši ar 1:0 savās mājās pārspēja Augšdaugavas novada sporta skolas komandu un tabulā panāca līderi futbola klubu “Kalupe”.

Cīņā par otrās līgas čempionu titulu divas kārtas pirms beigām abiem klubiem ir pa 30 punktiem, mārupiešiem ir mazliet sliktāka gūto un zaudēto vārtu bilance, kā arī zaudējums 0:2 pirmajā savstarpējā mačā. Pēdējā kārtā Mārupes un Kalupes futbolisti tiksies savā starpā.

Latvijas trešās līgas finālturnīrā no trim ar Pierīgu saistītajiem klubiem ceturtdaļfināla barjeru izdevās pārvarēt tikai FK “Union” futbolistiem. Svētdien atbilde spēlē Olainē viņi nospēlēja 1:1 ar Preiļu BJSS audzēkņiem (vienīgos vārtus pirmā puslaika kompensācijas laikā guva Krists Villers), uzvarēja divus spēļu summā 3:2 un pusfinālā cīnīsies par vienu no divām ceļazīmēm uz otro līgu.

Dramatiskā cīņā zaudējumu piedzīvoja Centra grupas jeb Rīgas čempionāta uzvarētāji Jaunatnes futbola kluba “Daugava”/Salaspils Futbola skolas spēlētāji. Uzvarējuši pirmajā spēlē Grobiņas sporta centra otro komandu 1:0, otrajā mačā Olainē viņi pamatlaikā zaudēja 1:2, pagarinājuma priekšpēdējā minūtē nenosargāja neizšķirtu 2:2 un piekāpās 2:3, bet pēcspēles 11 metru sitienu sērijā zaudēja 1:3. Salaspiliešu labā 66.minūtē vārtus guva Nikita Lazarenko, bet 112.minūtē Artjoms Pavlovskis.

Daudz mazāk intrigas bija futbola kluba “Sigulda” un Jaunatnes futbola centra “Jelgava” duelī, kurā siguldieši pirmajā spēlē savā laukumā cieta zaudējumu 0:3, bet svētdien atbildes mačā Jelgavā kapitulēja 0:6.

Sieviešu futbola līgā Ķekavas “Auda” viesojās pie kaimiņienēm gan teritoriāli, gan turnīra tabulā FK “Iecava” futbolistēm un, iespējams, izšķirošajā cīņā par piekto vietu tabulā cieta sakāvi 0:4, turklāt visus četrus vārtus zaudēja 25 minūšu laikā otrā puslaika sākumā. Tabulā divas kārtas pirms beigām abas komandas nu šķir četri punkti. Ķekavietēm sestā pozīcija vēl būs jānosargā cīņā ar sporta klubu “Super Nova”, kam ir trīs punkti mazāk, taču divas spēles rezervē.

Savukārt FK “Olaine” futbolistes svētdien vakarā piedzīvoja zaudējumu svarīgā spēlē cīņā par medaļām – 1:4 pret futbola skolu “Metta”. Vienīgos vārtus 12 minūtes pirms beigām iesita Anžela Ļebedeva. Pēc šī zaudējuma olainietes tabulā noslīdējušas uz ceturto pozīciju (39 p.) aiz SFK “Rīga” (48), Liepājas Futbola skolas (45) un FS “Metta” (41 p.). Turklāt viņām atlicis aizvadīt vairs tikai vienu maču pret līderēm rīdziniecēm, bet konkurentēm – pa diviem.