Salaspils basketbolisti iekļūst Latvijas kausa izcīņas trešajā kartā, ķekavieši apstājas otrajā

Foto - Raimonds Subatovičs, BK "Jelgava" Foto - Raimonds Subatovičs, BK "Jelgava"

Salaspils sporta skolas komanda kvalificējusies Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas trešajai kārtai, kur varēs samērot spēkus ar vienu no pašmāju spēcīgākās Latvijas-Igaunijas līgas klubiem – BK “Liepāja”. Otrajā kārtā zaudējumu piedzīvoja basketbola klubs “Ķekava”.

Pirmajā spēlē viesos pret basketbola klubu “Jelgava” iegūtais 22 punktu pārsvars (96:74) Salaspils basketbolistiem atbilde mačā savās mājās it kā ļāva spēlēt bez lieka stresa, un cīņas sākums šo pārliecību vēl nostiprināja (19:11). Taču tad astoņas minūtes mājinieki nespēja gūt ne punkta un viņu pārsvars divu spēļu summā saruka līdz nieka sešiem punktiem (19:35).

Līdz pirmā puslaika beigām salaspiliešiem starpību tomēr izdevās palielināt (28:38), bet trešās ceturtdaļas vidū atkal panākt izlīdzinājumu (43:43). Ar nelielu spurtu trīsarpus minūtes līdz pamatlaika beigām jelgavnieki vēl lika laukuma saimniekiem mazliet panervozēt (62:74), taču tuvāk viņi vairs netika – Salaspils sporta skolai zaudējums mačā 72:80, bet uzvara divu spēļu summā 168:154.

Atbildes mačā Salaspils komandas labā Dāvis Klegeris guva 20 punktus, Kristiāns Pastors 10, bet Reinis Otersons savāca 10 punktus, 8 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

BK “Ķekava” basketbolisti otrdien aizvadīja trešo savstarpējo spēli pret “Gulbenes bukiem” divu nedēļu laikā un, tāpat kā abās pārējās (pa vienai Latvijas kausa un Nacionālās līgas ieskaitē), piedzīvoja smagu zaudējumu. Pirmās ceturtdaļas izskaņā gulbeniešu pārsvars sasniedza 10 punktus (20:10), otrajā ceturtdaļā – 20 (43:23), otrajā puslaikā tika pieaudzēts vēl par 11 punktiem, un beigās “bukiem” uzvara 91:60 (divu spēļu summā 187:125).

Ķekaviešu sastāvā rezultatīvākie bija Dāvis Bušs, Nils Briška (pa 12 p.) un Mārtiņš Veidemanis (11 p.).

Kā zināms, trešais Pierīgas basketbola klubs “Sigulda/Modern house” no cīņas par Latvijas kausu izstājās jau pirmajā kārtā.