Salaspils handbolistes sagādā čempionēm pirmo zaudējumu, vīriem divas neveiksmes

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Latvijas dāmu handbola čempionātā uzvaru sestdien izcīnīja Salaspils sporta skolas komanda, kas sagādāja šosezon pirmo zaudējumu pašreizējām čempionēm Ludzas sporta kluba “Latgols” handbolistēm.

Salaspils komanda mājas spēlē pret ludzānietēm pirmā puslaika vidū bija panākušas četru vārtu pārsvaru (9:5), taču dažu minūšu vājuma brīdis ļāva pretiniecēm panākt izlīdzinājumu (10:10). Līdz pārtraukumam mājinieces atguva 14:11 pārsvaru un visa otrā puslaika gaitā, organizēti spēlējot aizsardzībā, nosargāja 4-5 vārtu pārsvaru. Zīmīgi, ka otrajā puslaikā Salaspils handbolistes ielaida tikai sešus vārtus, turklāt pēdējās 15 minūtēs – tikai vienus. Beigās uzvara 24:17.

Dace Potapova uzvarētāju labā guva deviņus vārtus un Linda Borisanova četrus. Līdz ar sestdienas uzvaru salaspilietes turnīra tabulā pakāpušās uz otro vietu (8 punkti 7 spēlēs), priekšā ir tikai “Latgols” (11 p. 7 sp.).

Vīru virslīgā “Salaspils” handbolisti otro reizi pusotras nedēļas laikā tikās ar Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēkņiem – un viesos piedzīvoja smagāko sakāvi sezonā. Jau 20.minūtē murjāņiešu pārsvars sasniedza 10 vārtus (17:7), bet beigās salaspilieši cieta sagrāvi 16:40.

Rezultatīvākie viesu sastāvā bija Ivars Brics (6) un Aleksandrs Patsikailiks (4). Astoņu komandu konkurencē “Salaspils” ir sestajā vietā – 10 spēlēs trīs uzvaras un seši punkti.

Latvijas pirmās līgas mačā Sauriešos Ulbrokas sporta kluba handbolisti uzņēma līderi Ogres novada sporta centra/HK “Ogre” komandu, pirmā puslaika pirmajā pusē nerealizēja desmit metienus pēc kārtas un strauji nonāca zaudētājos 2:10. Uz brīdi mājiniekiem starpību gan izdevās samazināt līdz 8:11, taču otrā puslaika sākumā atkal bija “mīnus astoņi” (11:19), un turpinājumā starpību būtiski samazināt vairs neizdevās – 23:30.

Ulbrokas komandas labā Matīss Roberts Māziņš iemeta piecus vārtus, Raivis Kronis un Ralfs Pakalniņš pa četriem. Tabulā viņi ir piektajā vietā (6 p. 7 sp.), bet pirmās divas  vietas ieņem ONSC/HK “Ogre” (12 p. 6 sp.) un Salaspils sporta skola (8 p. 7 sp.).