Siguldas kamaniņu braucējas starptautisko sezonu sāk ar dubultuzvaru starta sacensības

Foto - kamanas.lv Foto - kamanas.lv

Piektdien Leikpleisidas stara estakādē ASV norisinājās starta sacensības, kurās piedalījās pasaules elites kamaniņu braucēji. Pasākums, kuru kopīgi organizēja ASV kamaniņu sports federācija un Starptautiskā kamaniņu federācija (FIL), iezīmēja Pasaules kausa sezonas sākumu, kas sāksies nākamajā nedēļas nogalē.

Kā vēsta Latvijas Kamaniņu sporta federācija, sacensību pirmais brauciens notika kā tradicionālais starta rāviens. Tikai labākie astoņi sportisti tika pielaisti otrajam starta rāvienam, kas notika ar reakcijas startu, līdzīgi kā komandu stafetē. No katras valsts sacensībās varēja piedalīties vien divi komandas pārstāvji katrā kategorijā.

Dāmu sacensībās uzvarēja siguldiete Sigita Bērziņa ar kopējo laiku 8,01 sekunde. Latviete par trim sekundes simtdaļām apsteidza savu novadnieci Elīnu Ievu Vītolu, kura savukārt par vienu sekundes simtdaļu pārspēja Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju vācieti Jūliju Taubicu.

Amerikānis Takers Vests ar laiku 7,42 sekundes apsteidza Latvijas 2020. gada Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempionu Gintu Bērziņu (7,49) sekundēs. Savukārt vīru ekipāžu sacensībās, kurās uzvarēja trīskārtējie olimpiskie čempioni Tobiass Vendls/Tobiass Arlts no Vācijas, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme izcīnīja bronzas godalgu.

8.un 9.decembrī jaunā Pasaules kausa sezona tiks atklāta ar pirmo posmu Leikpleisidas ledus trasē ASV.