Ulbrokas handbolisti uzvar viesos, salaspilieši – savās mājās

Foto - Latvijas Handbola federācija Foto - Latvijas Handbola federācija

Latvijas handbola  virslīgas turnīrā trīs zaudējumu sēriju svētdien izdevās pārtraukt “Salaspils” vīru komandai. Pirmajā līgā pie panākuma tika Ulbrokas sporta klubs, bet dāmu virslīgā zaudējumu piedzīvoja Salaspils sporta skolas handbolistes.

“Salaspils” un pēdējā vietā esošā Skrīveru handbola kluba “S&A” spēlē lielā mērā izšķiroša bija pirmā puslaika vidusdaļa, kad mājinieki ar četriem precīziem metieniem pēc kārtas panāca 8:5 pārsvaru un vadību vairs neatdeva līdz beigām. Otrā puslaika sākumā starpība sasniedza sešus vārtus (17:11), vēlāk saruka līdz diviem (25:23 četras minūtes pirms beigām), taču kritiskā brīdī salaspilieši sekmīgi pabeidza divus uzbrukumus un nosargāja uzvaru 28:25.

Eduards Malahovs uzvarētāju labā guva 11 vārtus, Artūrs Kļaviņš piecus un Matīss Strautnieks četrus. Virslīgas tabulā “Salaspils” handbolisti pakāpušies uz piekto vietu – 11 spēlēs četras uzvaras un astoņi punkti.

Pie ceturtās uzvaras sezonā Latvijas pirmās līgas turnīrā tika Ulbrokas sporta kluba handbolisti. Viesos pret ZRHK “Dobele”/DSS komandu viņi pirmajā puslaikā bija nonākuši zaudētājos 13:18, taču pamazām deldēja starpību un izlīdzināja rezultātu (24:24). Pēdējo reizi mājinieki vadībā bija sešas minūtes līdz beigām (30:31), bet tad ulbrokiešiem izdevas izšķirošais izrāviens (34:32), kas ļāva svinēt uzvaru 35:34.

Rezultatīvākie uzvarētājiem bija Artis Grunde (9) un Ritvars Bērziņš (5), četri spēlētāji guva pa četriem vārtiem. Tabulā Ulbrokas SK pēc punktiem panākuši trešajā vietā esošo Salaspils sporta skolas komandu (pa 8 p.), kas gan aizvadījusi vienu spēli mazāk. Pirmās divas vietas ieņem ONSC/HK “Ogre” (12 p.) un “RPI-S” (9 p.).

Savdabīgu antirekordu dāmu virslīgas spēlē sasniegušas Salaspils sporta skolas handbolistes, kuras spēlē pret Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentēm no pirmajiem 16 metieniem nerealizēja nevienu, pirmā puslaika vidū bija nonākušas zaudētājās 0:10 un atspēlēties vairs nespēja – 21:31.

Visā spēlē salaspilietes realizēja tikai trešdaļu metienu, Dace Potapova iemeta sešus un Linda Borisanova četrus vārtus. LSPA komandai šis bija tikai otrais panākums sešos mačos, bet Salaspils handbolistēm ceturtais zaudējums astoņās spēlēs – ar astoņiem punktiem viņas gan saglabā otro vietu aiz Ludzas sporta kluba “Latgols” (11 p.).