Zaudējums Salaspils handbolistēm, uzvaras Mārupes volejbolistēm un Sējas volejbolistiem

Foto - VK "Saldus" Foto - VK "Saldus"

Sestdienas spēlēs zaudējumu piedzīvoja Salaspils sporta skolas dāmu handbola komanda, bet uzvaras izcīnīja Mārupes sporta centra volejbolistes un VK “Piejūra”/MSĢ volejbolisti.

Otro uzvaru Latvijas dāmu volejbola čempionātā šosezon viesos izcīnīja Mārupes sporta centra volejbolistes, kuras tabulas divās pēdējās vietās esošo komandu savstarpējā spēlē četros setos pārspēja Latvijas Universitātes/Rīgas Volejbola skolas vienību.

Pirmajā setā LU/RVS volejbolistes ilgi saglabāja minimālu pārsvaru, beigās mārupietes atspēlēja divas setbumbas, tomēr zaudēja 23:25. Otro setu viešņas sāka iespaidīgi (9:2, 16:4) un pārliecinoši vinnēja 25:14. Līdz trešā seta vidum ritēja līdzīga cīņa (15:15), taču turpinājumā mārupietes bija krietni pārākas – 25:17.

Pabijušas zaudētājās ceturtā seta pirmo pusi, Mārupes volejbolistes guva astoņus punktus pēc kārtas un guva uzvaru gan setā, gan mačā – 3:1 (23:25, 25:14, 25:17, 25:16). Aiva Balcere uzvarētājām guva 19 punktus un Krista Zeide 11.

Latvijas čempionāta tabulā mārupietes saglabā pēdējo septīto vietu (2-9, 7 punkti), taču no LU/RVS komandas atpaliek vairs tikai par vienu punktu un no ceturtās vietas – par četriem. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas labākās komandas.

Sējas sporta centrā otro spēli šosezon aizvadīja vīru volejbola kluba “Piejūra”/Murjāņu sporta ģimnāzijas komanda, kas sestdien uzņēma Nacionālās līgas tabulā krietni augstāk esošo volejbola klubu “Ventspils”. Pirmajā setā uzvaru 25:22 laukuma saimnieki nodrošināja pašās beigās. Otrajā 4-5 punktu pārsvaru panāca jau sākumā – 25:17. Savukārt trešā seta vidū ventspilnieki ar 11:2 izrāvienu sagādāja mājiniekiem zaudējumu 19:25. Toties ceturtajā setā iegūto piecu punktu pārsvaru VK “Piejūra”/MSĢ gandrīz pazaudēja, tomēr nosargāja uzvaru 3:1 (25:22, 25:17, 19:25, 25:23).

Nacionālās līgas tabulā pēc sestdienas uzvaras “Piejūra” pakāpusies no pēdējās devītās vietas uzreiz uz septīto – 10 spēlēs četras uzvaras un 12 punkti. Līderi ar 31 punktu ir “Augšdaugavas” volejbolisti.

Dāmu handbola virslīgas spēlē Salaspils sporta skolas komanda sestdien savās mājās uzņēma turnīra līderes Ludzas sporta kluba “Latgols” handbolistes. Pirmā puslaika pirmajā daļā mājinieces nokļuva pamatīgos mīnusos (2:8, 5:13), taču turpinājumā lēnām deldēja starpību un otrā puslaika vidū uz brīdi pat izvirzījās vadībā (23:22). Tomēr nākamie deviņi salaspiliešu metieni mērķi nesasniedza, viešņas iemeta astoņus vārtus pēc kārtas un sagādāja Salaspils komandai zaudējumu 24:30.

Laukuma saimnieču labā Dace Potapova iemeta piecus vārtus, Evelīna Zvaigzne, Patrīcija Elizabete Prūse un Renāte Salmane pa četriem. Salaspils handbolistēm 11 aizvadītajās spēlēs ir piecas uzvaras, 10 punkti un trešā vieta turnīra tabulā sešu komandu konkurencē. Pirmajās divās pozīcijās ir “Latgols” (17 p.) un Jēkabpils sporta skola (12 p.).