NBL pamatturnīrs noslēdzas ar Salaspils basketbolistu zaudējumu un "Siguldas" uzvaru Ķekavā

Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Nacionālās basketbola līgas pēdējā kārtā zaudējumu piedzīvoja šosezon labākā no trim Pierigas komandām – Salaspils sporta skola. Savukārt basketbola klubs “Sigulda/Modern house” viesos sagādāja kārtējo zaudējumu BK “Ķekava” basketbolistiem.

Divu NBL līdergrupas komandu savstarpējā spēlē – RSU/VEF Rīga pret Salaspils sporta skolu – īsta cīņa nesanāca. Rīdzinieki pirmajā puslaikā strauji audzēja pārsvaru (9:0, 27:5) un vēl pirms pārtraukuma pietuvojās 30 punktu atzīmei (54:26). Otrajā puslaikā salaspilieši starpību būtiski samazināja, taču domāt par atspēlēšanos jau bija par vēlu – 78:88.

Dāvis Klegeris viesu labā guva 21 punktu, Jānis Pozņaks, kurš atzīts par NBL Mēneša spēlētāju janvārī, 16 punktus un Reinis Otersons 13 punktus.

NBL pamatturnīra priekšpēdējā mačā sestdien BK “Sigulda/Modern house” basketbolisti viesojās  pie pastarīša basketbola kluba “Ķekava”. Viesu pirmo izrāvienu (4:13) ķekavieši ātri likvidēja un uz brīdi izvirzījās vadībā (29:24), taču otrajā ceturtdaļā sekoja vēl viens Siguldas komandas spurts 24:3, kas viņiem ļāva puslaiku pabeigt ar “plus 13” (54:41). Otrajā puslaikā starpība kādu laiku turējās 10-15 punktu robežās, bet vēlāk viesi to pieaudzēja pat līdz 34 punktiem (104:70). Beigu iznākums 112:85.

Uzvarētājiem Toms Ķēdis guva 26 punktu, Roberts Žubulis 24, Rihards Strauts 21 punktu, bet Kārlis Večens savāca 9 punktus, 8 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles un 5 pārķertas piespēles.

NBL Austrumu grupas turnīra noslēguma tabulā Salaspils sporta skola ieņēma trešo vietu (15-5) aiz “Gulbenes bukiem” (16-4) un RSU/VEF Rīga komandas (16-4). BK “Sigulda/Modern house” starpfinišu sasniedza sestajā pozīcijā (10-10), bet BK “Ķekava” sezonu noslēdza pēdējā 11.vietā (2-18). Pēc oficiāli neapstiprinātiem datiem, Salaspils basketbolisti astotdaļfināla sērijā tiksies ar Rietumu grupas sestās vietas ieguvēju “DSN/Turība” komandu (šosezon 10-8), bet siguldieši – ar trešo labāko Rietumu vienību basketbola klubu “Saldus” (12-6).

Trešdien, 21.februārī, notiks Reģionālās basketbola līgas astotdaļfināla pirmās spēles – Mārupes sporta centra komanda uzņems Gulbenes “Buki/Juniors” vienību, bet BK “Ādaži/Carnikava” viesosies Jelgavā pie LBTU studentiem.