Uzvaras svin Mārupes volejbolistes un Salaspils handbolisti

Foto - VK "Saldus" Foto - VK "Saldus"

Divas uzvaras divu dienu laikā Latvijas čempionātā guvušas Mārupes sporta centra komandas volejbolistes, kuras līdz ar to saglabā izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā. Pārliecinošu panākumu Latvijas pirmās līgas turnīrā svinēja Salaspils sporta skolas handbolisti.

Nedēļas nogalē Mārupes volejbolistes aizvadīja divas spēles savās mājās pret tiešajām konkurentēm cīņā par vietu Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā.

Sestdienas spēlē Mārupē pret Latvijas Universitātes/Rīgas volejbola skolas komandu laukuma saimnieces pirmajos divos setos jau sākumā ieguva solīdu pārsvaru (8:1, 7:2). Pirmajā pretinieces atspēlēties nespēja (25:17), toties otrais izvērtās par īstu drāmu – mārupietes uzvaru 37:35 guva ar desmito setbumbu, turklāt pašas atspēlēja četras.

Trešajā setā pēc vēl viena sekmīga sākuma (6:2) šoreiz galotnē nācās zaudēt (23:25). Toties ceturtajā setā ar trim punktiem pēc kārtas tika panākts izšķirošais pārsvars (21:18) un izcīnīta uzvara 3:1 (25:17, 37:35, 23:25, 25:21).

Svētdien Tīraines sporta kompleksā pretī stājās Rīgas Stradiņa universitātes/Murjāņu sporta ģimnāzijas otrā komanda. Pirmā seta vidū panākto 14:7 pārsvaru mārupietes nosargāja līdz beigam – 25:18. Otrajā pēc 15:17 mājiniecēm izdevās gūt četrus punktus pēc kārtas, pārņemt vadību un vinnēt 25:21. Savukārt trešajā 4-5 punktu pārsvars tika iegūts jau seta sākumā – uzvara 3:0 (25:18, 25:21, 25:21).

Cīņā par pēdējām trim ceļazīmēm uz “play off” turnīru četrām komandām nu ir vienāds punktu skaits – pa 13. Taču Mārupes sporta centra komandai pamatturnīrā atlikusi vairs tikai viena spēle (6.martā pret trešajā vietā esošo RVS/LU vienību), bet pārējām pretendentēm 2-4 spēles.

Negaidīti pārliecinošu uzvaru Latvijas pirmās līgas spēlē viesos pār ZRHK “Dobele”/Dobeles sporta skolas komandu sestdien izcīnīja Salaspils sporta skolas handbolisti. Pirmajās desmit minūtēs viņi panāca 5:1 pārsvaru, taču puslaika vidū laukuma saimnieki ar 6:2 izrāvienu rezultātu izlīdzināja (12:12). Turpinājumā salaspilieši dominēja laukumā, līdz pārtraukumam panāca “plus pieci” (18:13), otrā puslaika sākumā jau “plus astoņi” (22:14) un beigās pieveica mājiniekus 39:22.

Salaspils komandas sastāvā vārtus guva 13 spēlētāji, visvairāk – Kristaps Štālmanis (7), Kristiāns Strautnieks (5), Justs Vidzis (5), Edvards Ernests Purviņš (5) un Rainers Gailums (4).

Pirmās līgas tabulā salasilieši ieņem trešo vietu – 16 punkti 14 spēlēs. Vienu pozīciju zemāk ir Ulbrokas sporta klubs (14 p.), bet līderi ar 29 punktiem ir ONSC/HK “Ogre” handbolisti.