Ulbrokas florbolisti jau pusfinālā, ķekavieši tuvu zaudējumam ceturtdaļfinālā

Foto - FS "Masters" Foto - FS "Masters"

Latvijas virslīgas čempionāta pusfinālā kā pirmie iekļuvuši florbola skolas “Masters”/Ulbrokas florbolisti, kuri ceturtdaļfinālā četras reizes pēc kārtas apspēlēja “Irlavas” komandu. Savukārt “Ķekava/RB&B” komanda citā ceturtdaļfināla sērijā piedzīvojusi zaudējumus trijās no četrām pirmajām spēlēm.

Trešajā spēlē sestdien Irlavā, tāpat kā otrajā Ulbrokā, “Masters” florbolisti bija galvas tiesu pārāki – jau pirmās trešdaļas vidū bija panāca 4:0 savā labā un beigās uzvarēja 11:3. Pa četriem rezultativitātes punktiem nopelnīja Kevins Šmits (2+2) un Toms Bitmanis (1+3).

Toties svētdien ceturtajā spēlē “Irlava” spēja uzturēt intrigu līdz pašām beigām, kaut arī ne reizi nebija vadībā. Pēdējās piecās minūtēs viņi deficītu no trim vārtiem samazināja līdz vieniem, tomēr Ulbrokas komanda minimālu pārsvaru nosargāja – 7:6 un 4:0 sērijā. Mača galvenais varonis bija Matīss Kristiāns Morozovs, kura kontā “hettriks” un divas rezultatīvas piespēles. Ulbrokas kluba pretinieki pusfinālā kļūs zināmi Kocēnu “Rubenes” un “Valmiera/Bestafe” divcīņā (pēc četrām spēlēm 2:2).

Krietni bēdīgā klājas “Ķekava/RB&B” komandai, kas ir vienas neveiksmes attālumā no zaudējuma visā sērijā. Trešajā spēlē savās mājās pret Talsu NSS/”Krauzers” vienību ķekavieši cīņas otrajā pusē panāca uzvaru 6:2 (Markusam Januševskim 2+0, Endijam Umbertam Barrusam 1+2) un samazināja starpību sērijā līdz 1:2. Taču dienu vēlāk sīvā cīņā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 5:6 pēcspēles metienu sērijā (1:3; Reinim Melgailim 2+0). Piektā spēle notiks 9.martā Talsos.

Nevienu uzvaru abi Pierīgas klubi nespēja izcīnīt Latvijas pirmās līgas ceturtdaļfināla sērijās, kas ritēja līdz trim uzvarām (0:3). Trešajās spēlēs “Ķekavas Bulldogs” ar 4:9 savās mājās zaudēja Jegevas “Tahe/Olivia” florbolistiem no Igaunijas (Svenam Balodim 2+0), bet florbola klubs “Saulkalne” Salaspilī ar 6:10 piekāpās sporta kluba “Leģions”/Grobiņas sporta centra vienībai, kaut sešas minūtes līdz beigām rezultāts vēl bija neizšķirts 5:5 (Gintam Velmunskim 2+1, Ērikam Akulovam 1+2).

Latvijas otrās līgas ceturtdaļfinālu (līdz divām uzvarām) ar panākumu sācis florbola klubs “Baloži”, kas viesos ar četriem vārtu guvumiem trešajā trešdaļā nodrošināja 8:5 panākumu pār florbola klubu “Jūrmala” (Kristoferam Capļinam 3+0, Aidim Banderam 2+2, Ričardam Dēvitam 1+3).

Savukārt Latvijas dāmu virslīgas pamatturnīru ar sesto uzvaru 20 spēlēs pabeidza “FK Ķekava” florbolistes. Pēdējā mačā Cēsīs pret “Lekringu”, pazaudējušas triju vārtu pārsvaru, viņas divas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca izīdzinājumu un papildlaika otrajā minūtē guva uzvaras vārtus – 6:5 (Annijai Dārtai Dankfeldei 2+3, Evijai Birkhānei 2+0).

Noslēguma tabulā “FK Ķekava” ar astoņiem punktiem 12 spēlēs palika pēdējā ceturtajā vietā, bet Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējumā ar 18 punktiem 20 mačos ceturtajā vietā sešu komandu konkurencē. Abu tunīru pusfinālos ķekavietes sacentīsies ar regulārās sezonas līderēm “NND/RJTC” florbolistēm. Latvijas-Igaunijas līgas finālturnīrs notiks nākamās nedēļas beigās Tallinā.