Ulbrokas un Baložu florbolisti izvirzās vadībā pusfināla sērijās

Foto - Latvijas Florbola savienība Foto - Latvijas Florbola savienība

Florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komanda izcīnījusi uzvaras abās pirmajās Latvijas virslīgas pusfināla spēlēs un sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījusies vadībā 2:0. Divi panākumi pirmajos divos mačos arī florbola klubam “Baloži” Latvijas otrās līgas pusfinālā.

Par FS “Masters”/Ulbrokas pretinieki pusfinālā negaidīti kļuva florbola klubs “Valmiera/Betsafe” florbolisti, kuri ceturtdaļfinālā septiņu spēļu maratonā pārspēja pamtturnīra uzvarētāju Kocēnu “Rubeni”.

Sestdienas pirmās spēles rezultāts (7:1) rada mānīgu priekšstatu par cīņas gaitu. Pirmas trešdaļas vidū Ulbrokas komanda nonāca zaudētājos un izlīdzinājumu panāca tikai otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē. Spēles pēdējā posmā laukuma saimnieki gan pilnībā dominēja laukumā un, iespējams, pēc garās ceturtdaļfināla sērijas sagurušo pretinieku vārtos iemeta vēl sešus golus. Četrus vārtus guva Rolands Kovaļevskis, divus punktus (1+1) nopelnīja Nikolass Rukavišņikovs.

Svētdien otrajā spēlē sāncenši uzbrukumā darbojās daudz produktīvāk, īpaši laukuma saimnieki, kuri jau pirmās trešdaļas vidū bija panākuši 5:1 savā labā. Līdz otrā perioda vidum valmierieši deficītu sadeldēja līdz 6:4, taču vēl līdz otrajam pārtraukumam FS “Masters”/Ulbroka atjaunoja četru vārtu pārsvaru (8:4). Turklāt pēc astotā gola laukumā otro reizi divu dienu laikā lidoja cepures – R.Kovaļevskis izcēlās ar vēl vienu “hettriku”. Trešajā trešdaļā bumbiņas turpināja lidot abos vārtos, bet mājinieku uzvara nopetni apdraudēta netika ne brīdi – 12:7 (R.Kovaļevskim 4+0, Emīlam Jančevskim 2+0, Tomam Bitmanim, Kristeram Babrim un Matīsam Kristiānam Morozovam pa 1+2).

Pusfināla nākamās divas spēles notiks nākamās nedēļas beigās Valmierā. Otrajā pusfināla sērijā Talsu NSS/”Krauzers” ir vadībā 2:0 pret Cēsu “Lekringu” (4:3 pēcspēles metienos un 9:2).

Latvijas otrās līgas pusfinālā, kas rit līdz trim uzvarām, divas dažādas uzvaras Ķekavā pār “Rēzekne/BTA” vienību nedēļas nogalē izcīnīja florbola klubs “Baloži”. Sestdien neparasti mazrezultatīvā spēlē 2:1 panākumu laukuma saimnieki guva ar Alekša Sprudzāna precīzo metienu trešās trešdaļas vidū.

Savukārt svētdien mājinieki jau bija krietni pārāki un svinēja pārliecinošu uzvaru 8:1 (A.Sprudzānam 2+1, Kristeram Januševskim 2+0, Ričardam Dēvitam 1+2). Trešā un, ja būs nepieciešams, ceturtā spēle notiks 23.un 24.martā Rēzeknē.

Bez intrigas sākusies dāmu virslīgas pusfināla sērija, kurā regulārās sezonas uzvarētājas “NND/RJTC” tiekas ar “FK Ķekava” florbolistēm. Sestdienas pirmās spēles pirmajās divās trešdaļās ķekavietes ielaida tikai pa diviem vārtiem, toties trešajā septiņus – 1:11. Svētdienas otrajai spēlei scenārijs bija ļoti līdzīgs – pieci ielaisti vārti trešajā trešdaļā un zaudējums 2:8 – sestais septiņās šīs sezonas savstarpējās spēlēs.

Trešo spēli Ķekavas komanda aizvadīs nākamsestdien savās mājās. Ja izdosies uzvarēt, dienu vēlāk notiks ceturtais mačs.