Menu
 

Toms Skujiņš: Būs grūti pārspēt iepriekšējās sezonas rezultātus

  • Autors:  LETA
Toms Skujiņš: Būs grūti pārspēt iepriekšējās sezonas rezultātus Foto - Trek-Segafredo komandas arhīvs

Latvijas profesionālajam riteņbraucējam Tomam Skujiņam būs grūti pārspēt iepriekšējās sezonas rezultātus, intervijā portālam "Cyclingnews.com" pauž carnikavietis. Pašlaik 27 gadus vecais Skujiņš oktobrī triumfēja viendienas sacensībās "Tre Valli Varesine" (UCI kat.1.HC), izcīnīdams savu karjeras lielāko uzvaru.

Skujiņš pērn uzvarēja vienā no posmiem UCI Pasaules tūres iekļautajā Kalifornijas velobraucienā, kur triumfēja kalnu karaļa kopvērtējumā. Tāpat viņš veiksmīgi debitēja prestižajā daudzdienu velobraucienā "Tour de France", kur vienā no posmiem bija piektais, bet piecus etapus bija kalnu karaļa ieskaites līderis.

"Katru gadu cenšos progresēt. Tiecos uz to, lai būtu riteņbraucējs, kurš var iekļauties jebkāda veida sacensībās un darīt visu, ko komanda vēlas - braukt kalnos, pa bruģi vai jebkur citur. Līdz šim man to izdevies sasniegt. Gribu būt uzticams braucējs un turpināt savu progresu. Vēlētos labākus rezultātus Ardēnu klasikās, taču sezonas ievadā man nav labi rezultāti," portāls citē Skujiņa teikto.

"Būs grūti pārspēt 2018.gada rezultātus, jo tā bija īpaša sezona. Ar katrām sacensībām jutos arvien labāk. Tas tiešām būs gads, kuru tik ātri neaizmirsīšu," pauž "Trek-Segafredo" komandas riteņbraucējs.

Kā atklāj Skujiņš, viņš bērnībā neesot īpaši sekojis līdzi "Tour de France" un citām sacensībām.

"Sava sporta veida fans esmu bijis mazāk nekā pavadījis laika uz velosipēda. Riteņbraukšanu sāku skatīties aptuveni 18 gadu vecumā. Kad pēc izvēlēšanas dalībai "Tour de France" saņēmu daudzās ziņas, sapratu, cik ļoti tas daudziem nozīmē. Mana draudzene ar tēvu vienmēr skatīsies "Tour de France", lai gan viņiem kā amerikāņiem tādēļ ir agri jāceļas," stāsta Skujiņš.

Latvietis lielākos panākumus guvis lielākoties vienas dienas sacensībās un daudzdienu velobraucienu posmos.

"Negribu būt sprinteris, individuālo braucienu speciālists vai atsevišķu posmu braucējs, jo tas ir garlaicīgi. Saviem karjeras panākumiem gribētu pievienot uzvaru kādā īsā daudzdienu velobraucienā, taču dažreiz tie ir pārāk grūti. Zinu, ka man ir limiti un uzvaras kalnu virsotnēs nepienāks," skaidro Skujiņš.

"Plānoju uz priekšu, taču ir daudz mainīgo un tie plāni var izkūpēt gaisā. Daudzdienās ir tikai kādi 10-15 riteņbraucēji, kuri var uzvarēt nedēļu ilgus vai ilgākus velobraucienus. Nav tā, ka pārējie atslābst un netrenējas, vienkārši viņi ir labāki, un tur neko nevar darīt," stāsta latvietis.

Šajā sezonā Skujiņš vēlreiz labprāt piedalītos "Tour de France" un startētu pasaules čempionātā.

"Lielākie mērķi ir Ardēnu klasiskas, Latvijas čempionāts, startēšana "Tour de France" un pasaules čempionāts. Domāju, ka pasaules čempionāts Jorkšīrā būs interesants. Ardēnās patiešām gribētu labi nostartēt, tas vienmēr ir bijis viens no maniem mērķiem. Man ir bijuši labi un slikti braucieni. Tāpat labprāt gribētu uzvarēt Latvijas čempionātā gan grupas braucienā, gan individuālajā braucienā. Šis gads ir svarīgs arī 2020.gada olimpisko spēļu kvalifikācijai," stāsta Skujiņš.

Skujiņš 2013., 2015. un 2018.gadā tika atzīts par Latvijas gada riteņbraucēju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.