BK "Ķekava" cieš smagāko zaudējumu sezonā, arī carnikaviešiem neveiksme

BK "Ķekava" cieš smagāko zaudējumu sezonā, arī carnikaviešiem neveiksme Foto - arhīvs

Neveiksmes mājas spēlēs otrdien piemeklējušas divus Pierīgas basketbola klubus. Zaudējumu piedzīvoja gan BK “Ķekava” Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā, gan BK “Carnikava” LBL trešajā divīzijā.

BK “Ķekava” mājas spēlē pret BK “Jelgava”/LLU komandu sāka vareni un jau piektajā minūtē pārsniedza 10 punktu starpību (15:4). Ilgu laiku laukuma saimnieku pārsvars turējās 6-10 punktu robežās, taču pirmo puslaiku ar septiņiem punktiem pēc kārtas pabeidza jelgavnieki, pārtraukumā jau dodoties vadībā (41:42).

Izšķirošie notikumi laukumā sākās otrā puslaika vidū, kad viesi, ievērojami pārspējot ķekaviešus metienu precizitātē, dažu minūšu laikā no 55:55 panāca 59:72 un pārsvaru turpināja audzēt līdz pat spēles beigām – 72:94 ir tikai trešais BK “Ķekava” zaudējums sezonas 18 spēlēs, pats smagākais šosezon un pirmais pēc septiņus uzvaru sērijas.

Roberts Pāže mājiniekiem guva 16 punktus, Nauris Miezis 15 punktus (plus 8 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles) un Artūrs Strēlnieks 13 punktus. LBL2 otrā posma ieskaitē ķekaviešiem ir septiņas uzvaras 10 spēlēs.

BK “Carnikava” un basketbola skolas “Tukums” spēles lielākā daļa pagāja gluži līdzīgā cīņā. Pirmajā puslaika izskaņā mājiniekiem izdevās panākt septiņu punktu pārsvaru (35:28), taču beigās bija tikai viens (35:34). Trešajā ceturtdaļā carnikavieši veica 8:1 izrāvienu un iekrāja deviņu punktu starpību (53:44). Taču cīņas pēdējā posmā viss sagriezās kājām gaisā – astoņas minūtes līdz beigām bija 59:48, četras minūtes vēlāk jau 59:60, bet noslēgumā – 62:70.

Jānis Ābols BK “Carnikava” labā guva 27 punktus un Rolands Dovgjallo 13 punktus, divatā viņi savāca arī 19 bumbas pie groziem. Deviņu labāko LBL3 komandu turnīrā carnikaviešiem šis bija piektais zaudējums septiņās spēlēs, un tabulā viņi noslīdējuši uz astoto pozīciju.