Salaspils handbolistes piedzīvo negaidītu sagrāvi Latvijas čempionāta spēlē

Salaspils handbolistes piedzīvo negaidītu sagrāvi Latvijas čempionāta spēlē Foto - Latvijas Handbola federācija

Spēlējot bez vairākām līderēm, smagu zaudējumu Latvijas čempionāta spēlē pret sezonas rangā krietni zemāk esošajām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentēm svētdien piedzīvojušas Salaspils sporta skolas handbolistes. Bez uzvarām kārtējās cīņas aizvadījuši arī abi Pierīgas vīru klubi.

Dāmu čempionāta vicelīderes Salaspils handbolistes LSPA komandai turēja līdzi tikai pirmās 6-8 minūtes. Turpinājumā studentes pamazām audzēja pārsvaru un pirmā puslaika beigās panāca jau 17:9 savā labā. Pēc pārtraukuma salaspilietēm cīņas gaitu lauzt neizdevās, un tika piedzīvota negaidīti smaga sakāve 20:35.

Zaudētāju labā Dace Potapova guva desmit vārtus, taču nevienai no viņas partnerēm neizdevās iemest vairāk par diviem. Virslīgas turnīra tabulā Salaspils sporta skola ar 16 punktiem 11 spēlēs saglabā otro vietu divus punktus aiz līderēm Jēkabpils sporta skolas handbolistēm. Tuvākās sekotājas atpaliek par sešiem punktiem.

Pie uzvarām nedēļas nogalē neizdevās tikt arī abām Latvijas pirmās līgas čempionātā spēlējošajām Pierīgas vīru handbola komandām.

Ulbrokas sporta kluba handbolisti aizraujošā cīņā pret tabulā līdzās esošo “RPI-Seniori” vienību otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs, ielaižot piecus vārtus pēc kārtas, nonāca zaudētājos 13:17, taču nākamajās desmit minūtēs pārņēma iniciatīvu un atguva vadību 20:19.

Cīņas izskaņā ulbrokiešiem vēl divas reizes bija vienu vārtu pārsvars, taču divi pēdējie viņu uzbrukumi beidzās nesekmīgi, un spēles noslēdzās neizšķirti 22:22. Ulbrokas kluba labā Andris Vītols guva piecus, Renārs Čerņevskis un Andris Lazda pa četriem vārtiem.

“Salaspils/Mērnieks ZM” handbolisti izbraukuma spēlē pret Ogres novada sporta centra komandu otrajā puslaikā sešu vārtu deficītu (10:16) spēja samazināt līdz diviem (21:23), tomēr galotnē ogrēnieši nospēlēja precīzāk un sagādāja salaspiliešiem kārtējo zaudējumu 22:27. Pa septiņiem precīziem metieniem Kasparam Luksim un Artūram Ozerskim, četri – Edgaram Vakuļčikam.

Pirmās līgas turnīra tabulā Ulbrokas sporta klubs ar desmit punktiem deviņās spēlēs ieņem trešo vietu, bet “Salaspils/Mērnieks ZM” ar četriem punktiem – pēdējo astoto vietu, tiesa, četri punkti ir vēl divām komandām.