LBL: Ķekavai grūta uzvara, Siguldai smaga sagrāve

LBL: Ķekavai grūta uzvara, Siguldai smaga sagrāve Foto - arhīvs

Latvijas Basketbola līgā spēlējošās Pierīgas komandas otrdienas spēles aizvadījušas pēc šosezon ierastā grafika. LBL otrajā divīzijā kārtējo panākumu guva basketbola klubs “Ķekava”, bet trešajā divīzijā zaudējumu piedzīvoja Siguldas sporta skolas vienība.

BK “Ķekava” izbraukuma spēle pret BK “Jelgava”/LLU komandu ilgu laiku ritēja teju punkts punktā. Sāncenši, uzbrūkot ar augstu precizitāti, pārmaiņu izvirzījās vadībā, un likumsakarīgi rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija neizšķirts 53:53.

Situācija mainījās trešās ceturtdaļas vidū, kad Jelgavas basketbolisti sešās minūtēs spēja gūt tikai trīs punktus, un ķekavieši to izmantoja, panākot izšķirošo 72:63 pārsvaru, un nosargāja uzvaru 92:81.

Uzvarētājiem Niks Saknītis guva 24, Roberts Pāže 22, Nauris Miezis 15 un Mārtiņš Šteinbergs 13 punktus. LBL2 12 labāko komandu turnīrā BK “Ķekava” ir labākā bilance – 10 uzvaras 13 spēlēs. Trīs konkurenti guvuši vairāk uzvaru, taču arī aizvadījuši vairāk spēļu.

Daudz ātrāk intriga apdzisa LBL trešās divīzijas otrās grupas (par 10.-18.vietu) spēlē Siguldā, kur vietējās sporta skolas komanda uzņēma turnīra līderus “Jēkabpils lūšus”. Lielā mērā izšķirošo triecienu mājinieki saņēma jau mača sākumā – 4:24. Līdz pirmā puslaika beigām siguldiešiem izdevās “lūšu” plosīšanos ierobežot, taču otrais puslaiks sākās ar vēl vienu viesu izrāvienu 17:4, un jau trešās ceturtdaļas vidū starpība sasniedz 30 punktus (36:66). Beigu rezultāts 66:103.

Laukuma saimniekiem Toms Aizupietis guva 18 punktus, bet Kristers Puķītis izcēlās ar 16 punktiem un 18 atlēkušajām bumbām. Ar divām uzvarām 11 spēlēs siguldieši ieņem priekšpēdējo vietu. “Jēkabpils lūšiem” ir 10 panākumi 11 mačos.