Menu
 

Foto: Latvijai četras uzvaras Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā Ādažu novadā Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Pagājušajā nedēļas nogalē Ādažu novada Etnogrāfiskajā viesu nama “Gungas” apkārtnē biedrības “Dog Sport Carnikava” un Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajā IFSS (International Federation of Sleddog sports) Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas vienlaikus bija arī 2019.gada Latvijas atklātais čempionāts un Baltijas kausa pirmais posms, piedalījās 150 sportisti no septiņām valstīm.

Veiksmīgi nostartēja mūsu valsts pārstāvji, 16 dažādās disciplīnās un klasēs izcīnot 16 godalgotās vietas, no kurām četras bija uzvaras. Pirmās vietas mūsu valstij nodrošināja ādažnieks Alens Zvilna, garkalnietis Kaspars Krievs, Dace Almane (visi “Dog Sport Carnikava) un Mārtiņš Kristons (Kamanu suņu sporta klubs (KSSK)), informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Līdz ar vietējiem sportistiem sacensībās startēja arī dalībnieki no Somijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopumā dalībnieki sacentās četrās disciplīnās – velokamanās (četru suņu), skūteru klasē (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar riteņbraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Šajās četrās disciplīnās, ņemot vērā suņu šķirnes, tika izdalītas atsevišķi Nordic un Open klases, kā arī atsevišķās disciplīnās, ja bija pietiekošs dalībnieku skaits, izdalīja atsevišķi arī veterānu grupas. Sestdien sportisti 3,8 km trasē veica pirmo braucienu, bet svētdien to pašu apli mēroja otro reizi, kopējo rezultātu nosakot abu dienu uzrādīto laiku summā.

Šoreiz visvairāk uzvaras (sešas) izcīnīja mūsu dienvidu kaimiņi lietuvieši, tomēr godalgoto vietu ziņā visbagātākā raža sanāca Latvijas sportistiem, kuri uz goda pjedestāla kāpa 16 reizes.

Velokamanās četru suņu pajūgā Nordic klasē, pārspējot Krievijas un Lietuvas pārstāvjus, kārtējo uzvaru mājas posmā svinēja Mārtiņš Kristons, ielaužoties pasaules kausa kopvērtējuma trijniekā. Divu suņu skūteru kategorijā Open klasē pagājušā gada uzvarētāja Artūra Jakobsona prombūtnē traumas dēļ izpalika abu “Dog Sport Carnikava” līdzvērtīgais duelis, uzvaru izcīnot pasaules kausa vicelīderim Alenam Zvilnam. Viena suņa skūtera kategorijā Open klasē Alens bija tuvu otrajai uzvarai, tomēr abas dienas nedaudz ātrāks bija Eiropas vicečempions no Somijas Tuomass Notko.

Savu pārākumu pār pārējām konkurentēm kanikrosā nodemonstrēja Dace Almane, kamēr cēsniece Evija Černiševa ar trešo laiku kopsummā nosargāja vietu trijniekā. Visgrūtākā uzvara nāca Kasparam Krievam, kurš tuvāko sekotāju – Eiropas čempionāta medaļnieku Denis Hudanu no Krievijas – divu suņu skūteru Nordic klasē kopsummā apsteidza par divām sekundēm.

Lai arī baikdžoringā mūsējiem nesanāca iegūt pirmo vietu, tomēr tuvu uzvarētājiem viņi bija un vairākas godalgas nopelnīja. Vīriešiem Open klasē, otrajā dienā faktiski vienādi nobraucot ar uzvarētāju Tomasu Budviti no Lietuvas, otro vietu ieguva rīdzinieks Raimonds Kleinbergs (“RaceDog Latvia”), bet trijniekā ar trešo rezultātu iekļuva Arvis Grigāns (“Dog Sport Carnikava”).

Otro vietu spraigā konkurencē ar Pasaules kausa līderi Heidiju Līmatainenu izcīnīja rīdziniece Ginta Kleinberga (“RaceDog Latvia”), somietei divu braucienu summā piekāpjoties tikai 15 sekundes. Vīriešiem kanikrosā trešais ātrākais bija Uldis Kulis (Zemgales kinoloģiskais klubs). Trešā vieta tika arī rēzeknietim Nikolajam Kravcovam (Dodkepu.lv) četru suņu kamanu Open klasē.

Vairākas medaļas mūsu kamanu suņu sporta pārstāvji nopelnīja arī veterānu konkurencē. Kanikrosā aiz pārliecinošās uzvarētājas no Lietuvas otro un trešo vietu līdzīgā cīņā ieguva cēsniece Iveta Lange (“Karro Sport Dogs”) un Svetlana Andreicēna (Dodkepu.lv).

Baikdžoringā Nordic klasē arī aiz uzvarētājas lietuvietes otro un trešo izcīnīja Kristīne Petrovska-Lazdiņa (“RaceDog Latvia”) un Ingūna Brūvere (“Dog Sport Carnikava”), kura bija līdere pēc pirmās dienas, bet otrajā dienā suņa nomaldīšanās dēļ zaudēja divas minūtes un atkrita uz trešo vietu. Tikmēr baikdžoringā vīriešiem Nordic klasē, līdzīgā cīņā apsteidzot lietuvieti, uz trešo vietu otrajā dienā pakāpās Andrejs Osipovs (KSSK).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.