Menu
 

Upītis un Valdmane uzvar Latvijas orientēšanās sporta čempionāta sprinta distancēs

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Uldis Upītis un Līga Valdmane sestdien Limbažos izcīnīja Latvijas orientēšanās sporta čempionāta sprinta distances čempiontitulus.

Vīriešu konkurencē distances sākumā labus starplaikus uzrādīja arī Matīss Slikšjānis, Jānis Tamužs un Endijs Titomers. Visā sprinta garumā saulkrastieša Upīša un Tamuža cīņa bija neparedzama, jo vietu sadalījums nepārtraukti mainījās.

Līdzīga konkurence bija arī starp Slikšjāni un Endiju Titomeru, kura pieļautā 20 sekunžu kļūda distances vidū lika krietni pacensties, lai atgūtu bronzas pozīciju.

Upītis 3,74 kilometru distancē finišēja pēc 14 minūtēm un sešām sekundēm. Sešas sekundes lēnāks bija Tamužs, bet vēl 35 sekundes atpalika Titomers.

Sieviešu konkurencē līdz ceturtajam kontrolpunktam pārliecinošā vadībā bija Elizabete Blūmentāle, līdz viņu panāca Valdmane. Elīnu Kārkliņu distances vidū pieķēra Irita Puķīte, kura arī beigu daļā panākot Blūmentāli, izcīnīja sudraba medaļu.

Valdmane 3,04 kilometrus garajā distancē finišēja pēc 13 minūtēm un 42 sekundēm, Puķīte viņai zaudēja 11 sekundes, bet vēl četras sekundes lēnāka bija Blūmentāle.

Svētdien turpat Limbažos tiks sadalītas Latvijas čempionāta godalgas sprinta stafetēs.

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā, sprinta stafetē (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē (rudenī).

Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

Jau ziņots, ka maijā par čempioniem garajā jeb klasiskajā distancē kronēti tika Sandra Grosberga un igaunis Lauri Silds.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.