Latvijas jaunatnes čempionāta medaļas tiek arī Ķekavas, Siguldas, Salaspils un Mārupes vieglatlētiem

Foto – Guntis Bērziņš Foto – Guntis Bērziņš

Divas dienas Jelgavas stadionā norisinājās Latvijas vieglatlētikas čempionāts U18 un U20 vecuma grupās jauniešiem un junioriem. Dalībnieku vidū bija arī prāvs skaits Ķekavas, Siguldas, Salaspils un Mārupes novadu jauno sportistu. Kopumā viņiem izdevās izcīnīt sešus čempionu titulus un sešpadsmit medaļas.

Par divkārtējo Latvijas čempionu junioriem kļuva Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Kārlis Degins, kurš uzvarēja gan 200 metru skrējienā (22,77 sekundes), gan 400 metros (49,35 s). Divas medaļas arī Jānim Stūrītim no Siguldas sporta skolas jauniešu konkurencē – zelts 400 metru skrējienā (50,63 s) un sudrabs divreiz garākā distancē (1:57,68).

Triumfu piedzīvoja Vairas Kumermanes trenētie Ķekavas novada sporta skolas vesera metēji. Jaunietēm labākā bija Karīna Jansena (56,57 metri), bet junioriem pirmās divas vietas izcīnīja Mārtiņš Pundiņš (51,39) un Augusts Skride (45,46). Trešais bija Ramils Gasanovs no Salaspils sporta skolas (43,63).

Augstlēkšanā jauniešiem pirmo vietu ieņēma Emīls Bangevics no Siguldas (1,89), viņam arī sestā vieta tāllēkšanā (6,21).

Abos barjerskrējienos juniorēm pie sudraba medaļas tika Emmija Ivule no Ķekavas (100 m/b – 15,07, 400 m/b – 1:01,78). Otrās vietas vēl arī Alisei Kristai Melnbārdei no Mārupes sporta centra augstlēkšanā U20 grupā (1,65) un Martai Klinsonei no Siguldas sporta skolas 100 metros U18 grupā (12,81).

Par bronzas lauerātiem junioriem kļuva Kamilla Vanadziņa no Mārupes novada 800 metros (2:18,87), Markuss Ozols no Salaspils 400 metru skrējienā (49,85), kurš arī bija ceturtais 800 metros (1:59,28), un Dārta Auziņa no Siguldas trīssoļlēkšanā juniorēm (11,28), kurai arī piektā vieta tāllēkšanā (5,49).

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika Kārlis Liepiņš no Ķekavas 1500 metru skrējienā jauniešiem (4:24,73), piektās vietas jauniešu grupā ieņēma siguldieši Artis Podziņš 400 metru skrējienā (52,59) un Renārs Jumiķis šajā pašā distancē ar barjerām (59,40). Renārs vēl bija sestais 100 metru sprintā (12,02). Divreiz labāko sešniekā iespraucās arī viņu novadnieks Krišjānis Salenieks 100 metros (11,71) un 200 metros (23,89), kā arī ķekaviete Linda Atvare 400 metru barjerskrējienā juniorēm (1:09,55).

Latvijas labākie U18 un U20 vecuma grupu vieglatlēti 16.un 17.jūlijā piedalīsies Baltijas komandu čempionātā Viļņā, bet jau 15.jūlijā Oregonā (ASV) sāksies pasaules vieglatlētikas čempionāts, kurā Latviju pārstāvēs seši sportisti.