Ķekavas "Miesnieki" uzvar Viļņā, "Livonia" zaudē Šauļos

Foto – facebook.com/BalticTopleague Foto – facebook.com/BalticTopleague

Baltijas “Top” regbija līgas ceturtajā kārtā zaudējumu sestdien piedzīvoja Garkalnes klubs “Livonia”. Savukārt “Miesnieki/Ķekava” svētdien tika pie panākuma, kas viņiem būtiski uzlabo situāciju cīņā par iekļūšanu pusfinālā.

“Livonia” komanda cīņa pret pašreizējiem Baltijas čempioniem “Baltrex/Šiauliai” regbistiem pirmajā puslaikā 0:12 deficītu samazināja līdz 8:12, taču līdz pārtraukumam lietuvieši veica vēl četrus piezemējumus un palielināja starpību līdz 8:38. Otrajā puslaikā “livoniešiem” lielu izredžu atspēlēties nebija, taču vēl trīs piezemējumi ļāva iegūt papildus punktu turnīra tabulā – 29:53.

“Miesnieki-Ķekava” svarīgā spēlē pret tiešajiem konkurentiem uz iekļūšanu pusfinālā Viļņas “Geležinis vilkas” lielāko daļu pirmā puslaika pavadīja uzbrukumos, vairākas reizes bija ļoti tuvu pretinieku ieskaites laukumam, tomēr vienīgos sešus punktus guva pašās beigās ar Jura Iesalnieka soda sitieniem (6:3).

Jau tuvojās otrā puslaika vidus, kad sāncenšiem beidzot izdevās pa piezemējumam – vispirms “miesnieki” palielināja pārsvaru līdz 11:3, bet pēc tam “vilki” piecus punktus atguva. Atlikušajā laikā tuvu rezultatīviem uzbrukumiem bija gan vieni, gan otri, taču rezultāts vairs nemainījās – 11:8 ķekaviešu labā.

“Top” līgas turnīra tabulā pēc četrām kārtām “Baltrex/Šiauliai” un Kauņas “Ažuolas” komandām ir pa 4 uzvarām, Šauļu “Vairas/Kalvis/Jupoja” 3, “Miesnieki/Ķekava” 2, “Livonia”, “Geležinis vilkas” un “Šiauliai” pa pa 1, Viļņas “VRA/Tomosta” 0. Nākamajā kārtā 3.un 4.septembrī “Miesnieki/Ķekava” komanda viesosies pie Viļņas “VRA/Tomosta” vienības, bet “Livonia” Baldonē uzņems “Šiauliai” regbistus.

Čempionāta nolikums paredz, ka astoņi klubi aizvada viena apļa turnīru, četras labākās komandas pusfinālos turpinās cīņu par medaļām, bet pārējās četras sadalīs vietas no piektās līdz astotajai. Galvenie fināli paredzēti 22.oktobrī.