Menu
 

Aicina uz dabas daudzveidības saglabāšanas pasākumu Ķemeru Nacionālajā parkā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Svētku laikā esam raduši apdāvināt viens otru, teikt labus vārdus līdzcilvēkiem. Šajā decembrī Pasaules Dabas fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicina dāvināt labu darbu dabai, tādējādi kļūstot par dabas saglabāšanas iniciatīvas “Daru labu dabai” dalībnieku.

Iniciatīva “Daru labu dabai” ir ne tikai iespēja sniegt savu ieguldījumu Latvijas ainavas, bioloģiskās daudzveidības un unikālo dabas vērtību saglabāšanā, bet arī lielisks veids, kā iepazīt mazāk zināmas teritorijas, neparastus dabas objektus un vērtības, kā arī klātienē satikt erudītus dabas jomas ekspertus,” pauž Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Ezeriņa. Darbi dabā neapstājas līdz ar vēsāka laika iestāšanos. Arī ziemā iespējams doties svaigā gaisā, kopīgi paveicot kādu vērtīgu un noderīgu darbu, piemēram, sakopt dižkoku, pļaut niedres, izvākt krūmus un apaugumu no pļavām, kur jau nākamajos gados vēl krāšņāk ziedēs naktsvijole.

14.decembrī plkst. 11.00 Ķemeru Nacionālajā parkā pie Kaņiera ezera ikviens interesents tiek aicināts iesaistīties dabas saglabāšanas darbos ar mērķi izveidot labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm Kaņiera pilskalna apkārtnes zāļu purvos, kā arī atklāt ainavu un ievērojami uzlabot redzamību no Kaņiera pilskalna skatu platformas.

Paredzēts, ka talcinieki palīdzēs savākt kaudzēs iepriekš nopļautās niedres un krūmu atvases, daļu no tiem nonesot mežmalā, daļu sadedzinot ugunskuros uz vietas. Ģimenēm ar bērniem būs iekārtota neliela telts, kur mazākie dalībnieki varēs sildīties, dzerot tēju, un piedalīties izglītojošās, radošās darbnīcās. Talcinieku vidū būs arī Pasaules Dabas Fonda vēstniece, žurnāliste Kristīne Garklāva un jauniešu auditorijai pazīstama personība Edgars Feščenko (Edgar Fresh).

Darbu veikšanai ieteicams silts, mitrumizturīgs apģērbs. Kājās noteikti nepieciešami gumijas zābaki. Darba cimdi un darbā izmantojamais inventārs tiks nodrošināts.

Dalība pasākumā ar iepriekšēju pieteikšanos. Aicinām savu dalību pieteikt līdz 13. decembrim, rakstot Elīnai Pekšēnai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un nosaucot reģistrējamo personu skaitu.

Pulcēšanās plkst. 11.00 autostāvvietā pie Kaņiera pilskalna skatu torņa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.