Menu
 

Platformā "Kurp.es" apkopots vairāk nekā 100 tiešsaistes pasākumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto: pixabay.com Foto: pixabay.com

Vispārējās izolācijas laikā pasākumu platforma "Kurp.es" sadarbībā ar Kultūras ministriju ir īpašā kalendārā apkopojusi vairāk nekā 100 dažādu pasākumu, kuriem var pieslēgties tiešsaistē, ieskaitot vairāk nekā 60 kultūras pasākumu – izstāžu, kino, teātru un mūzikas pasākumu.

Sākoties publisko pasākumu rīkošanas aizliegumam saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, interneta vidē samērā ātri ir "uzplaukuši" dažādi tiešsaistes pasākumi. Šobrīd lielu to daļu vienkopus pārredzamā kalendārā var atrast pasākumu atlases platformā "Kurp.es", informē platformas veidotāju pārstāvis Reinis Frēlihs. Interneta platformā nu jau atrodamas vairāk nekā 100 dažādas iespējas, kā aizvietot ierastos koncertus, kino apmeklējumus un nodarbības ar digitālām alternatīvām.

"Kurp.es" platformas izveidotājs Gustavs Mārtiņš Upmanis atzīst: "Laikā, kad kultūras dzīve šķiet apstājusies, ir it īpaši svarīgi parādīt latviešu sabiedrībai, ka viss turpinās un tehnoloģiskās iespējas tikai aug. Mēģinām uzsvērt ar tiešsaistes pasākumu popularizēšanu, ka būtiski ir ieturēt fizisko distanci, nevis sociālo." Starp pasākumiem atrodamas gan online diskotēkas, gan koncertu tiešraides un ieraksti, gan arī vebināri un sporta treniņi, kas spēj savest cilvēkus kopā digitālajā vidē, tajā pašā laikā mudinot palikt mājās.

Tāpat kompānija, sadarbojoties ar Kultūras ministriju akciju #paliecmājās un #Ēkultūra ietvaros, saviem apmeklētājiem atspoguļo arī ilglaicīgi pieejamās "Ēkultūras" iespējas. Tās ļauj interneta vidē noskatīties dažādas filmas, izrādes un pat aplūkot muzeju ekspozīcijas no publiskotajiem valsts arhīviem. "Kurp.es" kultūras pasākumu kalendārs šobrīd ir atrodams arī Kultūras ministrijas tīmekļvietnē, norāda R.Frēlihs.

Platformas veidotāji atgādina, ka publisko pasākumu rīkošanas aizliegums pagaidām ir spēkā līdz 14.aprīlim. Tiešsaistes pasākumu kalendāru "Kurp.es" komanda solās uzturēt aktīvu visu šo periodu, un tas ik dienas tiek papildināts ar jauniem pasākumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.